Telewizja Polska jest narzędziem Prawa i Sprawiedliwości w politycznych rozgrywkach. Przede wszystkim „Wiadomości” wielokrotnie zaskakiwały swoimi materiałami, w których w każdy możliwy sposób źle przedstawia się opozycję. Jednak tym razem dziennikarz TVP w programie „O co chodzi” poszedł jeszcze o krok dalej.

Krzysztof Skowroński przekonywał na antenie, że opozycja powinna oddać PiS-owi Senat, mimo że partia Kaczyńskiego nie uzyskała w nim większości.

– Powinno się oddać Prawu i Sprawiedliwości Senat, żeby proces legislacyjny był szybki i naturalny. Po raz pierwszy w Rzeczypospolitej zdarzyło się, żeby Senat był w opozycji do tego, co dzieje się w Sejmie – powiedział w programie Skowroński.

W tym samym czasie w studiu gościł przyszłym poseł Waldemar Sługocki z PO. – I bardzo dobrze. Ustrojodawca budując system ustrojowy państwa polskiego zbudował Sejm, Senat, prezydenta i Trybunał Konstytucyjny. I to dobrze, że będzie recenzent przepisów prawa stanowionych przez Sejm – odpowiedział Skowrońskiemu.

Naturalnie dziennikarz się nie poddawał i zaatakował swoim argumentem rozmówcę: – A ja jestem pewien, że gdyby sytuacja była odwrotna, to by panowie odwrotnie mówili.

https://twitter.com/WSlugocki/status/1184878865459679232

Jak widać w programach Telewizji Polskiej może się jeszcze wiele wydarzyć. Warto przypomnieć kuriozalny materiał „Wiadomości” o grzybobraniu: NIEBYWAŁY MATERIAŁ W GŁÓWNYM WYDANIU „WIADOMOŚCI”. SKRYTYKOWALI PO PRZY OKAZJI… GRZYBOBRANIA!

„Wiadomości” niezmiennie zaskakują swoimi materiałami: „WIADOMOŚCI” TVP PRZEKONUJĄ, ŻE… WSZYSTKO TANIEJE! CZY KTOŚ W TO UWIERZYŁ?

Źródło: „natemat.pl”