Ryszard Czarnecki, poseł PiS, był gościem wywiadu z Marcinem Zawadą. Rozmowa została przeprowadzona 14 października w Sejmie. Polityk odpowiedział m.in. na pytanie, czy Jarosław Kaczyński zostanie premierem.

Czarnecki, pytany o opinię na temat wstępnego sondażu, mówił, że partia spodziewała się takich wyników wyborów. Zaznaczył, że IPSOS zaniżał wynik PiS, według niego najnowszy wynik również został zaniżony.

Mówił o tym, że prezes Kaczyński jest maksymalistą i liczy na jak najwyższy wynik partii, lecz już obecny procent poparcia to rekord Polski, bo nigdy nie zdarzyło się, by jakakolwiek partia uzyskała taki wynik.

Zobacz także: TE SŁAWNE OSOBY PRZESZŁY SPEKTAKULARNE METAMORFOZY. JEST WŚRÓD NICH GWIAZDA „RANCZA”! [GALERIA]

Wyniki podane przez IPSOS oznaczają wyższość bezwzględną w Sejmie. Dodał, że liczba mandatów PiS jest niewiele większa niż w poprzedniej kadencji, choć poparcie zwiększyło się o prawie 11%.

Ryszard Czarnecki zaznaczył, że sytuacja, gdy partia uzyskuje wyższość bezwzględną w Sejmie, jest rzadka i jest się z czego cieszyć (poza Polską i Węgrami jak dotąd nie miała w Europie miejsca).

Według posła PiS słowa Jarosława Kaczyńskiego z wczorajszego wieczoru wyborczego („Zasługujemy na więcej”) oznaczają, że partia zrobiła tak dużo dla Polski, że wynik powinien być lepszy. Dodał, że każda partia liczyła na lepszy wynik w wyborach, ale mimo wszystko Prawo i Sprawiedliwość ma świetny wynik procentowy.

Ryszard Czarnecki dodał, że według zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego premierem pozostanie Mateusz Morawiecki.

Uważa, że dzięki temu, ze Konfederacja prawdopodobnie również weszła do Sejmu – PiS będzie mógł pokazać, że jest partią „politycznego centrum”, dbającego o prawicowe, konserwatywne wartości.

Zobacz także: CENY ZIEMNIAKÓW GWAŁTOWNIE W GÓRĘ! W PRZYSZŁYM ROKU MOŻE BYĆ JESZCZE GORZEJ!

Czarnecki oznajmił, że Zbigniew Ziobro powinien pozostać ministrem sprawiedliwości, a jego reformy są ocenione przez wyborców jako bardzo dobre. Poseł dodał, że obecny rząd chce walczyć o jak najwyższy budżet dla rodzin.

Polityk uważa, że Senat jest potrzebny, ale Sejm ma rolę decydującą, stąd radość PiS, że utrzymają się przy władzy. Jak na razie nieznane są wyniki wyborów do Senatu.

Ryszard Czarnecki mówił także, że Andrzej Duda prawdopodobnie zostanie ponownie wybrany podczas wyborów prezydenckich.

Twierdzi, że Polacy chcą wesprzeć obecny rząd. Dodaje, że osoby, które krytykowały Polskę i polską władzę, powinny się zastanowić, czy to się opłaca.

Źródło: „vod.pl”