Mój mąż Waldek i ja mieszkamy w dużym mieście. Mamy trzypokojowe mieszkanie. Moi rodzice też dali nam domek letniskowy. Jeszcze przed moim dekretem zdążyliśmy wszędzie dokonać napraw. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o finanse, całkiem nieźle sobie radzimy. Kiedy urodziła się nasza córka Ilonka, kupowaliśmy jej wszystko nowe.

Dosłownie tydzień po tym, jak mąż zabrał mnie i córkę ze szpitala położniczego, przyszła do nas teściowa i przyniosła ogromną torbę rzeczy. To były rzeczy po jej najstarszej wnuczce Kasi. Kasia jest córką Marii, siostry mojego męża. Maria mieszka z mężem i teściową w małym miasteczku.

Teściowa często przechwala się, że jej córka i jej mąż nie żyją gorzej od nas, że tam wszystko jest znacznie tańsze.

Kobiety/YouTube @Czas na historię
Kobiety/YouTube @Czas na historię
Kobiety/YouTube @Czas na historię

"Po co to wszystko przyniosłaś?" - zapytałam.

"Jak to dlaczego? Po co wydawać pieniądze na nic! Po co kupować nowe, skoro rzeczy Kasi są nadal bardzo dobre? Niech Ilonka je założy!".

"Nie musisz już nam nic przynosić. Kupiliśmy już wszystko, czego potrzebuje!" - Powiedziałam. Teściowa poczuła się urażona i powiedziała.

"Och, jaka bogata! Jeśli coś Ci się nie podoba, możesz to wyrzucić!".

Tak zrobiliśmy z mężem. Wyrzuciliśmy wszystko, co było w złym stanie. A rzeczy, które były w normalnym stanie, oddaliśmy do sierocińca. Byli tam bardzo szczęśliwi z powodu tych rzeczy. Trwało to trzy lata. Raz na dwa miesiące przyjeżdżała do nas teściowa i przywoziła ogromne torby z rzeczami dziecięcymi. Zrobiliśmy z nimi to samo, co poprzednio.

"Nie musimy tego wszystkiego przynosić! Nasza córka ma wszystko!" – przypomniałam teściowej.

"Czego nie potrzebujesz, możesz wyrzucić!" - odpowiedziała teściowa.

Zadzwoniłem do Marii i wyjaśniłam, że nie musi oddawać rzeczy po Kasi, ale ona powiedziała, że ​​nie potrzebuje tych rzeczy i możemy robić, co nam się podoba. A kiedy Ilonka miała już trzy lata, zadzwoniła siostra męża i powiedziała: "Jestem w ciąży! Znów będę miał dziewczynę. Więc oddaj nam nasze rzeczy!".

"Jakie rzeczy? Wyrzuciliśmy je lub oddaliśmy do sierocińca! Powiedziałaś, że już ich nie potrzebujesz!" - odpowiedziałam.

"Nie myślałem, że tak dosłownie wszystko potraktujesz i tak naprawdę wszystko wyrzucisz. W takim razie oddaj nam rzeczy Ilony!".

"Już je rozdaliśmy lub sprzedaliśmy! Dlaczego mam to wszystko trzymać? Nie posiadamy magazynu rzeczy dziecięcych! Nie będziemy tym zaśmiecać naszego mieszkania! I od razu ci powiedziałam, żebyś nam nic nam nie dawała!".

"W takim razie kup nam nowe rzeczy! Nie będziesz od tego biedniejsza! W końcu dużo rzeczy oddałaś za darmo, bo lubisz działać charytatywnie!" - krzyknęła do telefonu siostra mojego męża.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Jesteśmy z mężem zszokowani tym wszystkim. Kupimy oczywiście rzeczy dla dziewczynki, ale tylko jako prezent. Nie kupimy całkowicie wszystkiego, czego dziecko potrzebuje. To jest obowiązek rodziców. Czy nie mam racji?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Dowiedziałam się, że mój mąż mnie zdradza": Oto, co zrobiłam

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Urzędnicy kościelni badają sprawę posągu Matki Boskiej. Czy krwawe łzy są prawdziwe

O tym się mówi: Powody późnego macierzyństwa Barbary Sienkiewicz wyszły na jaw. Sensacyjne materiały zdradzają prawdę