Wojciech Szczęsny, polski bramkarz, wielokrotnie ratował reprezentację Polski przed stratą bramki w meczu z Holandią na Euro 2024. Jego kapitalne interwencje już przyciągnęły uwagę światowych mediów, które nie szczędzą pochwał dla polskiego golkipera.

Reprezentacja Polski rozpoczęła mecz z Holandią w Hamburgu pod dużą presją. Holendrzy dominowali na początku spotkania, oddając kilka groźnych strzałów, które polska obrona zdołała jednak zneutralizować. W 16. minucie, po niepewnej interwencji holenderskiego obrońcy, Biało-Czerwoni wywalczyli rzut rożny. Piotr Zieliński precyzyjnie dośrodkował piłkę w pole karne, a Adam Buksa fenomenalnym strzałem głową wyprowadził Polskę na prowadzenie 1:0.

Pomimo prowadzenia, Holendrzy szybko wyrównali wynik na 1:1 dzięki bramce Cody'ego Gakpo w 29. minucie. Jednak to Wojciech Szczęsny okazał się prawdziwym bohaterem pierwszej połowy. Już w drugiej minucie meczu obronił groźny strzał Holendrów na krótki słupek. Jego interwencje, pełne precyzji i refleksu, wzbudziły podziw zarówno kibiców, jak i ekspertów, informuje Goniec.

Jednym z najważniejszych momentów meczu była parada Szczęsnego w 20. minucie, kiedy to przy strzale po rzucie rożnym fenomenalnie wyczuł intencje strzelca i sparował piłkę na słupek. Do końca pierwszej połowy nasz bramkarz zanotował jeszcze kilka niesamowitych obron, które uchroniły Polskę przed stratą kolejnych bramek.

W drugiej połowie meczu Szczęsny nadal ratował naszą bramkę, wykazując się niebywałą sprawnością i koncentracją. Mimo jego heroicznych wysiłków, mecz zakończył się wynikiem 1:2 na korzyść Holandii, która świętowała zwycięstwo.

Choć ostateczny wynik nie był korzystny dla Polski, Wojciech Szczęsny zasłużył na ogromne uznanie za swoje fenomenalne występy. Jego parady stały się jednym z głównych tematów rozmów wśród kibiców i dziennikarzy, a on sam udowodnił, że jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie.

To też może cię zainteresować: Pierwszy gol Polski na Euro 2024. Mamy wideo ze strzelonym golem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wojciech Szczęsny kradnie show! Wideo podbija sieć