Alicja Majewska to niekwestionowana królowa polskiej sceny muzycznej. Od dekad zachwyca nas swoim wyjątkowym głosem i niezwykłą energią, przyciągając tłumy wielbicieli na swoje koncerty. Choć niedawno obchodziła 75. urodziny, wciąż aktywnie występuje i nie zamierza rezygnować z koncertowania, informuje Pomponik.


Emerytura na cenzurowanym


Kilka miesięcy temu piosenkarka wzbudziła spore poruszenie, publicznie narzekając na wysokość swojej emerytury. "Od wielu lat noszę w portfelu zieloną legitymację, ale na moje konto wpływa niewiele ponad 1000 złotych (...) Nie mam tantiem. Tyle zarobię, ile sobie wyśpiewam gardłem" - mówiła w wywiadzie dla "Super Expressu". Słowa te wywołały burzę w mediach, a wielu fanów i dziennikarzy zaczęło pytać, jak to możliwe, że tak uznana artystka otrzymuje tak niskie świadczenie.


Powrót do kontrowersji


W jednym z najnowszych wywiadów, Majewska postanowiła raz na zawsze wyjaśnić wszelkie nieścisłości związane z jej wcześniejszymi wypowiedziami. "Wałkujecie państwo tę moją wypowiedź sprzed wielu lat i to jeszcze w kontekście, jakbym narzekała na to. Ja nie mam prawa narzekać, bo ciągle czynnie pracuję i dużo zarabiam naprawdę" - powiedziała w rozmowie z serwisem Show News.


Empatia i wsparcie dla innych


Majewska zaznaczyła, że niskie emerytury to problem, który dotyczy wielu jej kolegów z branży oraz innych osób w Polsce. "Takie są te emerytury i takie mają moi starsi koledzy, czy moi rówieśnicy, którzy nie pracują niestety i muszą się z tego utrzymywać, tak jak jakaś część społeczeństwa, która ma małe emerytury. Ja współczuję i moim kolegom z branży i wszystkim Państwu, którzy mają niskie emerytury" - wyznała artystka, podkreślając, że rozumie trudną sytuację wielu ludzi w kraju.


Aktualność zawodowa i wdzięczność

Mimo niskich wpływów z ZUS-u, Alicja Majewska przyznaje, że nie ma powodów do narzekań.

"Nie tylko chodzi o stronę bytową, że mam z czego żyć, ale również o to, że mam dla kogo grać, że chcecie Państwo mnie słuchać, że sale pełne i to jest niezwykłe. Te słowa uznania, jak się oczywiście słyszy. To jest nie do przecenienia" - podsumowała gwiazda estrady.


Majewska, choć na emeryturze, wciąż aktywnie koncertuje i z radością dzieli się swoją muzyką z fanami. Czy jej szczere wyznania przekonają tych, którzy krytykowali jej wcześniejsze słowa? Tego dowiemy się już wkrótce. Jedno jest pewne - Alicja Majewska nie przestaje nas zaskakiwać swoją autentycznością i niesłabnącą pasją do muzyki.

To też może cię zainteresować:


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: