Na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku Urszula Sipińska była jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek, a jej ukochany, Seweryn Krajewski, lider Czerwonych Gitar, stał się idolem tysięcy fanek. Ich romans, choć początkowo ukrywany przed światem, stał się przedmiotem gorących dyskusji i kontrowersji.


Początki ich związku były owiane tajemnicą. Niewiele osób zdawało sobie sprawę, że młodzi artyści są parą, aż do momentu, gdy pewien żartowniś umieścił ogłoszenie o ich rzekomym ślubie. To właśnie wtedy świat dowiedział się o ich romansie, co wywołało lawinę emocji wśród fanek Krajewskiego, informuje Pomponik.


Wydarzenia związane z rzekomym ślubem Urszuli i Seweryna stały się legendą. Setki nastolatek zjechało do Poznania, by nie dopuścić do zawarcia małżeństwa. Rodzina Sipińskich była zszokowana reakcją fanek, które z determinacją broniły swojego idola przed ołtarzem.


Jednak to, co wydawało się być przekleństwem, stało się błogosławieństwem dla Urszuli. Decyzja o nieprawdziwości informacji o ślubie dała jej okazję do wyjścia przed tłumy i przekazania, że związek z Sewerynem to jedynie plotka. To wydarzenie uświadomiło jej również, jak silna jest siła plotki i jak wielką moc mają słowa w życiu publicznym.


Lata po tych wydarzeniach przyniosły wiele zmian. Urszula Sipińska przyznała, że romans z Sewerynem trwał przez dwa lata, jednak ostatecznie ich związek nie przetrwał. Mimo burzliwego początku, ich historia pozostała niezapomnianym fragmentem polskiej kultury muzycznej lat 70.


Dziś Urszula Sipińska i Seweryn Krajewski wspominają tamte chwile z uśmiechem, a ich romans pozostaje jednym z najbardziej fascynujących rozdziałów w historii polskiej muzyki.


To też może cię zainteresować:
Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: