Prawo i Sprawiedliwość stopniowo ujawnia swoich kandydatów przed czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. We wtorek poznaliśmy listę kandydatów w województwie mazowieckim, która nie przyniosła większych niespodzianek, chociaż pewnie zaskoczyła niektórych drugie miejsce Jacka Kurskiego, byłego prezesa TVP. Walkę o mandat europosła podejmą także Daniel Obajtek, Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński. Kto jeszcze znalazł się w gronie pretendentów?


Adam Bielan na czele listy PiS w Mazowszu


Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie ogłosi wszystkie listy do 2 maja, ale już teraz poznajemy pierwsze nazwiska. Na czele listy województwa mazowieckiego stanie obecny europoseł, lider Partii Republikańskiej - Adam Bielan. Zaraz za nim znajdziemy Jacka Kurskiego, który dołączy także do sztabu wyborczego PiS. Trzecie miejsce przypadło Marii Koc, byłej senator i obecnej posłance PiS, informuje Goniec.


Pozostali kandydaci na listach PiS


Na czwartym miejscu znalazła się Anna Kwiecień, a na piątym polityk Suwerennej Polski - Jacek Ozdoba. Kolejne miejsca zajęli Anna Cicholska i były rzecznik PiS Radosław Fogiel. Pozostałe miejsca zajmują Gabriel Janowski, Joanna Bala i poseł Daniel Milewski.


W innych okręgach widzimy również znane nazwiska. W okręgu pomorskim liderem będzie Anna Fotyga, a wiceminister kultury Jarosław Sellin zajmie drugie miejsce. W województwie lubelskim listę otwiera Mariusz Kamiński, za nim Jacek Saryusz-Wolski. Natomiast Maciej Wąsik będzie prowadził listę w Podlasiu i na Warmii i Mazurach.


Ostatnia znana lista to dla województw lubuskiego i zachodniopomorskiego, gdzie liderem będzie Joachim Brudziński, a drugie miejsce zajmie Elżbieta Rafalska.


Prawo i Sprawiedliwość stopniowo odsłania swoje karty przed czerwcowymi wyborami. Ostatnie decyzje i niespodzianki poznamy w najbliższych dniach.


To też może cię zainteresować: Majówka to dobry czas na pielęgnację hortensji. Dzięki prostemu sposobowi będzie kwitła jak szalona. Efektów tego nawozu będą zazdrościć sąsiedzi


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Książe Harry wraca do Wielkiej Brytanii. Czy spotka się z Williamem i Kate