Nie da się ukryć, że seniorzy mimo otrzymywania dodatkowych świadczeń w postaci trzynastych i czternastych emerytur nie mają w naszym kraju łatwego życia. Przez kilka ostatnich lat galopująca inflacja znacząco uszczupliła domowe budżety najstarszych Polaków, a wielu z nich nie ma możliwości dorobienia do skromnej emerytury.

Dziś, choć wzrost cen nie jest już tak nagły to przywrócenie VAT-u na wiele produktów spożywczych sprawiło, że w portfelach seniorów nie zostaje wiele.

Codziennością większości emerytów w Polsce jest dokładnie wyliczanie wydatków i sprawdzanie, ile – po opłaceniu mieszkania, uregulowaniu rachunków za media i wykupienie leków – zostaje ze świadczenia emerytalnego.

To sprawia, że coraz częściej można spotkać starsze osoby, które kupują najtańsze produkty spożywcze, odmawiają sobie niemal wszystkiego. Zdarza się, że proszą o pomoc finansową, zbierając pieniądze na ulicy od obcych osób.

Niesamowita sytuacja pod śmietnikiem. Tiktoker nie mógł przejść obojętnie obok starszej kobiety. Gest mężczyzny pochwalili internauci. Co się stało

Przykładem coraz gorszej kondycji życiowej najstarszych Polaków i ich problemów z utrzymaniem się w naszym kraju podzielił się jeden z użytkowników Tik Toka o nicku benykuleczka.

Mężczyzna dostrzegł szukającą jedzenia w koszu na śmieci starszą kobietę i podszedł do niej, pytając w jaki sposób może jej pomóc. Speszona staruszka nie wie, co powiedzieć, ale mężczyzna od razu prosi ją, aby zaczekała kilka minut aż wróci ze sklepu.

TikToker rusza do pobliskiego dyskontu i robi podstawowe zakupy. Seniorka otrzymuje paczkę z najważniejszymi produktami spożywczymi. TikToker jest zszokowany i zdenerwowany tym, że polscy seniorzy muszą na co dzień zmagać się z niedostatkiem.

Zachęcił w ten sposób obserwatorów do pójścia w jego ślady oznaczając nagranie hashtagami #ponadpodziałami #bieda #pomagajmy #szacunekdostarszych #miejserce #smutnasytuacja #sercemipeka.

Niestety coraz więcej starszych ludzi niema na jedzenie! Pomagajmy! BRAVO dla ciebie, ze pomogłeś!
Serce pęka. Takich ludzi na skraju nędzy jest bardzo dużo. Szacunek dla pana ze nie był obojętny
To przykre , że starsi ludzie muszą sobie radzić w ten sposób . I pomyśleć że ciężkie czasu dopiero nadchodzą – czytamy w komentarzach.

@benykuleczka

Bardzo smutno mi się zrobiło jak zobaczyłem, że ta kobiecina szuka jedzenia...musiałem #ponadpodziałami #bieda #pomagajmy #szacunekdostarszych #miejserce #smutnasytuacja #sercemipeka

♬ dźwięk oryginalny - Beny Kuleczka

Jak informował portal "Życie News": KATARZYNA BUJAKIEWICZ PRZEZ WIELE LAT PRZYJAŹNIŁA SIĘ Z ANNĄ PRZYBYLSKĄ. WYSZŁO NA JAW, CO AKTORKA SĄDZI O CÓRCE PRZYJACIÓŁKI. PORUSZAJĄCE SŁOWA

Przypomnij sobie: WYSZŁO NA JAW, CO STAŁO SIĘ ZE ZNANYM INFLUENCEREM. FANI OPŁAKUJĄ ODEJŚCIE DAWIDA BŁACHA. MĘŻCZYZNA MIAŁ ZALEDWIE 31 LAT. JAK DO TEGO DOSZŁO

Portal "Życie News" pisał również: URZĘDY SKARBOWE W KRAJU WSZCZĘŁY KONTROLE. DO WIELU PODATNIKÓW TRAFIĄ LISTY Z FISKUSA. MOŻLIWE POWAŻNE KONSEKWENCJE. LEPIEJ TEGO NIE ZANIEDBAĆ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: DAGMARA KAŹMIERSKA WPADŁA W POWAŻNE TARAPATY. NIKT NIE CHCIAŁ JUŻ WSPÓŁPRACOWAĆ Z CELEBRYTKĄ. JEDEN ARTYKUŁ POŁOŻYŁ SIĘ CIENIEM NA JEJ KARIERZE