Sezon komunijny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim dylematy dotyczące prezentów dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. Prezenty stają się coraz bardziej okazałe, a granica między religijnym charakterem uroczystości a materialnymi pobudkami coraz bardziej się zaciera. Do lamusa odchodzą pamiątkowe podarunki jak biblia czy obrazek, a pożądane stają się znaczne sumy pieniędzy, sztabki złota, a nawet żywe zwierzęta!


Na tle tych trendów pewien pomysł na prezent komunijny z TikToka wywołał niemałe poruszenie. To personalizowana koperta wykonana z lustra akrylowego, która ma być elegancką alternatywą dla zwykłej, papierowej wersji, informuje Super Express.


Koperta jest przezroczysta, przez co eksponuje zawartość - banknoty różnej wartości. Posiada też wygrawerowane imię dziecka i ozdobiona jest symbolami komunijnymi, jak krzyż czy kielich z hostią. Za dodatkową opłatą można zamówić ozdobne pudełko.


Cena samej koperty to 49 zł, a z pudełkiem - 99 zł. Pomysł na prezent spotkał się z mieszanymi reakcjami.


"Zwykła biała koperta nie wystarczy już?", "Po prostu brak słów. Ramka fajna, ale intencja…", "Ta koperta to świętokradztwo!!! Krzyż przezroczysty z wizerunkiem 200 a jak Z drugiej strony to to samo!!! Tragedia" - piszą przeciwnicy komunijnego gadżetu.


Inni zaś chwalą kreatywność twórców. "Piękne", "polecam piękna pamiątka na różne okazje sama zamówiłam na pierwszą komunię świętą jestem zadowolona" - komentują.


Czy lśniąca koperta z pieniędzmi to odpowiedni prezent na Komunię Świętą? To pytanie, na które każdy musi odpowiedzieć sobie sam.


Jedno jest pewne: dyskusja na temat materializacji tego święta trwa w najlepsze, a nowy gadżet stał się jej symbolem.

@glamforest

#dlaciebie #dladziecka #dc #dcc #komunia #nakomunie #koperta #pudelkonapieniadze #pudelko #prezentnakomunie #komunijny #dccccccccccccccccccccccc #fyp #fypシ゚viral #fypシ #fypage #viral #viraltiktok #viralvideo #komunia #pierwszakomuniaświęta #nakomunie #dziecko #ikomuniaświęta #komunia2024 #prezent #chrzestna #chrzestny #odchrzestnej #odrodzicow #odchrzestnego

♬ original sound - EMMY


To też może cię zainteresować: Cios dla Roznerskiego. Aktor nie może się pogodzić z taką porażką. Od razu zabrał głos

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dagmara Kaźmierska łamie milczenie. Gwiazda "Królowych Życia" walczy o reputację