Z wiekiem zaczynasz inaczej patrzeć na życie. Zaczynasz do ciebie docierać, że za nim się obejrzałeś, przychodzi koniec. Nagle zdajemy sobie sprawę, że nie żyliśmy tak, jak byśmy chcieli. W młodości zajmowałam się czymś, co wcale mnie nie interesowało. Postanowiłam wyrwać się z tych kajdan, żeby choć na starość żyć dla siebie – tak, jak chcę.

Mam 78 lat. Dzięki Bogu, zdrowie mnie nie zawodzi. Nie wstydzę się tego, że chcę żyć dla siebie. Całe życie poświęciłam mężowi i dzieciom, więc teraz mam prawo do szczęścia. Z jakiegoś powodu zaczęli mnie krytykować i robić wyrzuty, ale ja kicham na wszystkie oskarżenia i wyrzuty.

Seniorka/YouTube @Czas na historię
Seniorka/YouTube @Czas na historię
Seniorka/YouTube @Czas na historię

Chcę zerwać relacje z dziećmi, potępić ich mieszkania. Pewnie jesteście zaskoczeni? Pytacie, dlaczego jestem taka kategoryczna? Zapomnieli o moim istnieniu, po prostu mnie odrzucili. Mieszkają w moim mieszkaniu i w ogóle nie zwracają na mnie uwagi. Stałam się zbędna.

Otwarcie mówię swoim dzieciom, że niewiele mi zostało, niedługo pożegnam się z życiem. Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się tego po nich. Wyeksmitowałam ich z mieszkania i wymieniłam zamki. Można sobie wyobrazić, moje dzieci wystąpiły do ​​sądu z wnioskiem o uznanie mnie za niepoczytalną.

Chcą wynająć moje mieszkanie, aby zadbać o swoje potrzeby. Chcą mnie zostawić bez dachu nad głową, a potem mam udać się do domu opieki. Dostaną wszystko, kiedy mnie nie będzie, ale na razie, póki żyję, będę mieszkać w swoim mieszkaniu. Chcę poczuć wolność i szczęście.

Seniorka/YouTube @Czas na historię
Seniorka/YouTube @Czas na historię
Seniorka/YouTube @Czas na historię

Nie chcę być dla nikogo ciężarem, ale nie pozwolę też, żeby traktowano mnie jak śmiecia. Nie jestem nikomu nic winna. Moi przyjaciele są zaskoczeni, a niektórzy nazywają mnie samolubną. Ich zdaniem na starość nie należy myśleć o sobie, ale o dzieciach, wnukach i prawnukach. Dlaczego ktoś wymyślił taką zasadę? Chcę żyć dla siebie i cieszyć się starością!

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Pewna praktyka w polskich szpitalach i przychodniach doprowadza pacjentów do szału. Wiele osób uważa, że powinno się za to płacić z własnej kieszeni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Luna ma poważny problem tuż przed sama Eurowizją. Młoda piosenkarka zmaga się z niespodziewanym przeciwnikiem. Jak ta sytuacja wpłynie na jej występ

O tym się mówi: Potężne zamieszanie wokół Jacka Protasiewicza. Odwołany wicewojewoda dolnośląski ma sporo młodszą partnerkę. Różnica wieku zakochanych może szokować