Wkrótce po zwycięstwie reprezentacji Polski nad Estonią, które zapewniło im miejsce w finale baraży Euro 2024, pojawiła się doniosła informacja dotycząca komentatora tego kluczowego meczu - legendarnego Dariusza Szpakowskiego. Kulisy podjęcia tej decyzji oraz emocje związane z powrotem Szpakowskiego do komentowania meczów biało-czerwonych zostały ujawnione przez Mateusza Borka w wywiadzie dla "Super Expressu" podczas gali boksu w Legnicy.


Mateusz Borek, znany dziennikarz sportowy, podzielił się z Rafałem Mandesem z "Super Expressu" szczegółami dotyczącymi decyzji Szpakowskiego. W rozmowie poruszono wiele tematów, począwszy od spraw związanych z boksem, a skończywszy na kulisach sportowych, w tym powrocie Szpakowskiego do komentowania meczów reprezentacji Polski.


Informacje o Szpakowskim jako komentatorze finału baraży Euro 2024 przekazał Mateusz Borek, który opowiedział, że legenda komentowania futbolu wahała się, czy podjąć to wyzwanie. Decyzja ta nie była łatwa, zwłaszcza po negatywnych komentarzach, które spotkały Szpakowskiego podczas Euro 2021. Borek nie szczędził komplementów legendarnemu komentatorowi, podkreślając jego długie zastanawianie się nad tym, czy wrócić do komentowania meczów biało-czerwonych.


"Sam go namawiałem, żeby wziął ten mecz, żeby raz jeszcze to poczuł z reprezentacją Polski. Wczoraj był na stadionie w studiu, zadzwonił ok. 1:00 i poinformował, że 'biorę, jedziemy'. Wydaje mi się, że za wszystko - za całokształt należy się Darkowi taki mecz, przystemplowany sukcesem biało-czerwonych. Bardzo mu tego życzę i bardzo bym chciał, żeby się powiodło kadrze i żeby to był wielki wieczór dla biało-czerwonych i dla Darka Szpakowskiego" - wyznał Mateusz Borek, podsumowując emocje związane z decyzją Szpakowskiego.


Mecz finałowy baraży Euro 2024 pomiędzy Walią a Polską odbędzie się we wtorek, 26 marca 2024 roku, o godzinie 20:45 czasu polskiego w Cardiff. To wydarzenie zapowiada się jako emocjonujący moment dla kibiców piłki nożnej, a udział Dariusza Szpakowskiego jako komentatora dodaje temu wydarzeniu wyjątkowego charakteru i emocji.


To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "W noc naszego ślubu teściowa powiedziała, że powinnam od razu zajść w ciążę": Tak jest w ich rodzinie


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wyszło na jaw, ile naprawdę zarabiają pracownicy TVP. W Telewizji Polskiej doszło do poważnych zmian w tej kwestii. Sprawa budzi potężne emocje