Ojciec Tadeusz Rydzyk, znany jako dyrektor Radia Maryja, zbliża się do wieku emerytalnego, mając w maju skończyć 79 lat. Pomimo zaawansowanego wieku, wciąż emanuje krzepą i energią. Ostatnio pojawił się temat jego emerytury i to, na co ją przeznacza. Informacje na ten temat zostały ujawnione przez kolegę Rydzyka z zakonu, ojca Jana Króla.


Niedawno w sieci pojawiło się nagranie, w którym Szymon Hołownia zapowiada, że Najwyższa Izba Kontroli (NIK) zajmie się sprawami związanymi z instytucjami zakonnymi, w tym z ojcem Rydzykiem. Marszałek Sejmu podkreślił potrzebę przeglądu przepływów finansowych między państwem a związkami wyznaniowymi, szczególnie Kościołem katolickim.


Na te zapowiedzi zareagował ojciec Jan Król, który na antenie Radia Maryja podkreślił, że Hołownia pomylił swoją rolę jako marszałek Sejmu, sugerując, że zachowuje się jak showman pracujący w prywatnej telewizji. Ojciec Król ocenił jego wypowiedź jako niefortunną, sugerującą zagraniem specjalnym lub nieuczciwym "trickiem".


W kontekście emerytury ojca Rydzyka, ojciec Jan Król ujawnił, że otrzymuje on emeryturę zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, ale nie korzysta z niej. Emerytura jest przeznaczana na Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, zgodnie z życzeniem samego Rydzyka.


Jak informował portal "Życie News": Najnowsze wieści o Katarzynie Bosackiej powalają na kolana. Informacje o dziennikarce wypłynęły chwilę po jej rozwodzie. To początek zmian w jej życiu


Przypomnij sobie: Z życia wzięte. "Mam 65 lat. Moje dzieci odebrali u mnie mieszkanie": Teraz nie mam gdzie mieszkać, i nie wiem, co mam robić dalej