Wieczór w indyjskiej restauracji zamienił się w koszmar dla 27-letniego Brytyjczyka, Josepha Higginsona, który zmarł tragicznie po zjedzeniu swojej ulubionej potrawy. Mężczyzna, będąc w towarzystwie siostry, zamówił maślanego kurczaka curry na wynos. Co miało być przyjemnym wieczorem, przerodziło się w dramat, gdy Joseph nagle stracił przytomność po zaledwie skosztowaniu dania.


Kolej wydarzeń rozpoczęła się od tego, że Joseph źle się poczuł i błyskawicznie upadł w restauracyjnej kuchni, gdzie zjadał ulubione danie. Jego siostra natychmiast podjęła działania ratunkowe, układając go w bezpiecznej pozycji i wezwawszy pomoc medyczną. Pomimo podjętych starań, 27-latek zmarł kilka dni później w szpitalu.


Okazało się, że przyczyną śmierci była potrawa zawierająca migdały, co restauracja wyraźnie oznaczyła w składzie dania. Joseph, który cierpiał na silną alergię na migdały i orzeszki ziemne, został ofiarą wstrząsu anafilaktycznego. Choć lekarz wcześniej ostrzegł go przed koniecznością ostrożnego wybierania posiłków, mężczyzna zlekceważył to ostrzeżenie.


Rodzina Josepha angażuje się teraz w kampanię uświadamiającą ryzyko związanego z alergiami, a jego tragiczna śmierć przypomina o pilnej potrzebie zachowania ostrożności w przypadku osób z alergiami pokarmowymi. Wstrząs anafilaktyczny, będący skutkiem nadmiernej reakcji organizmu na alergen, może prowadzić do ciężkiej niewydolności oddechowej, a objawy obejmują m.in. gwałtowny spadek ciśnienia, utratę przytomności i problemy z oddychaniem.


To też może cię zainteresować: Powalające wieści o Justynie Żyle. Po głośnym rozwodzie ze skoczkiem narciarskim gwiazda długo czekała na miłość. Teraz potwierdza radosną nowinę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: "Po 30 latach odeszłem od żony": Teraz jestem rozbity i bezdomny, czuję się jak śmieć