Pralka to urządzenie, z którego korzystamy regularnie, ale często zapominamy o jej pielęgnacji. Z czasem brud, kamień i pleśń mogą gromadzić się w różnych jej elementach, powodując nieprzyjemny zapach i pogorszenie wydajności prania. Na szczęście istnieje kilka prostych i skutecznych sposobów na wyczyszczenie pralki przy użyciu domowych środków.


Wystarczy szmatka i pianka do golenia, aby przywrócić bębnowi pralki blask i pozbyć się z niego niechcianych zapachów. Wyciśnij piankę na szmatkę i dokładnie nanieś ją na całą powierzchnię bębna. Pozostaw na 30 minut, a następnie uruchom pralkę z pustym bębnem na program z najwyższą temperaturą. To proste!


Ocet, soda oczyszczona i kwasek cytrynowy - naturalne trio mocy


Te trzy produkty to prawdziwi sprzymierzeńcy w walce z brudem i kamieniem w pralce. Ocet zneutralizuje nieprzyjemne zapachy i zwalczy pleśń. Soda oczyszczona poradzi sobie z tłuszczem i osadem, a kwasek cytrynowy usunie kamień.


Oto kilka sposobów na ich użycie:


Zwalczanie zapachu: Wlej do dozownika dwie szklanki octu z dodatkiem kwasku cytrynowego i uruchom pralkę z pustym bębnem na najdłuższy program z najwyższą temperaturą.


Usuwanie kamienia: Wsyp do pralki 50 g kwasku cytrynowego i uruchom program z temperaturą 90 stopni Celsjusza.


Czyszczenie kołnierza bębna: Wymieszaj sodę oczyszczoną z wodą lub octem, aby uzyskać gęstą pastę. Wcieraj pastę w kołnierz bębna, a następnie spłucz wodą.


Dodatkowe wskazówki:

  • Regularnie czyść szufladę na detergenty.
  • Po każdym praniu pozostawiaj drzwiczki pralki uchylone, aby wnętrze mogło wyschnąć.
  • Raz na kilka miesięcy uruchom program czyszczenia pralki z dedykowanym detergentem.


Stosując te proste i tanie metody, możesz skutecznie wyczyścić pralkę i zapewnić jej długą żywotność. Pamiętaj, że regularna pielęgnacja pralki to nie tylko gwarancja czystego prania, ale także ochrona zdrowia Twojej rodziny.

To też może cię zainteresować: Uczestnik 6. edycji "Sanatorium miłości" przeżył bardzo trudne chwile. Co się wydarzyło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Córka nie dawała mi pieniędzy na życie": Postanowiłem sprawić, że będzie się tego wstydziła każdego dnia