Było to dziwne, ponieważ starsza pani siedziała sama i patrzyła w dół. - Czeka pani na kogoś? - zapytała Julia. - Nie, nie mam na kogo czekać, jestem sama. -Zamarznie pani na śmierć, zabiorę panią gdzieś w ciepłe miejsce.

Julia zadzwoniła po taksówkę i razem z babcią pojechały do domu. Julia zaprowadziła kobietę do łazienki i poszła do kuchni zrobić szybki obiad. Kiedy seniorka zjadła, usiadły razem w salonie, a Julia chciała dowiedzieć się, co się stało, ale nie odważyła się zacząć. Wtedy babcia zaczęła jej opowiadać... - Mam jedynego syna Krzyśka, urodziłam go późno, w wieku 38 lat.

Mój mąż odszedł z tego świata rok później, jego serce się zatrzymało. Musiałam wychowywać syna sama, to było bardzo trudne. Krzyś dorastał i był coraz bardziej niegrzeczny. W końcu wychowałam chłopca, poszedł na studia, potem do pracy.

Nadszedł czas, aby się ożenić, miał narzeczoną, Maję. Ale Maja mnie nie lubiła, nie rozumiem dlaczego. W tym momencie oczy Julii napełniły się łzami. Babcia kontynuowała. - Zawsze sugerowała, że jestem zbędna w trzypokojowym mieszkaniu, a potem zaszła w ciążę i nawet nie zawahała się powiedzieć mi w twarz, że jestem zbędna. Potem Maja dowiedziała się, że mamy rodzinne obrączki i wpadła w złość, dlaczego nie ma ich na palcach. I takie napady złości były codziennie. Dzisiaj powiedzieli, że idziemy do sklepu kupić rzeczy dla dziecka. Tylko że zostawili mnie na przystanku autobusowym w nieznanej okolicy i odjechali.

Po tej historii babcia zaczęła płakać. Julii też chciało się płakać... Jak mogli zostawić własną matkę na mrozie. Od tego dnia babcia została z Julią. Po pracy dziewczynę witała pysznymi wypiekami. Wieczorami oglądały razem programy telewizyjne. Julia bardzo przywiązała się do tej słodkiej babci.

Pewnego dnia Julia wróciła do domu i zastała głośno grający telewizor. Było to dziwne, ponieważ babcia wyłączyła go, zanim dziewczyna wróciła do domu. Julia weszła do przedpokoju, kuchni, pokoju — babci nie było. Jedynie drzwi do łazienki były otwarte, a babcia leżała na podłodze.

Julia natychmiast wezwała pogotowie i policję. Babcia odeszła tego samego dnia. Minął miesiąc i do miejsca pracy Julii przyszedł mężczyzna w drogim garniturze: - Kim jesteś, złodziejko? Jakim prawem zabierasz to, co należy do mnie? Dojdę sprawiedliwości, wycisnę cię w sądzie jak cytrynę. - Okazało się, że babcia zapisała Julii swoje mieszkanie i rodzinne obrączki, a jej syn i synowa Maja zostali z niczym.