W dniu dzisiejszym świat stracił jedną z utalentowanych i odważnych artystek, Cat Janice, która przegrała swój heroiczną bój z agresywnym nowotworem. O tym, że wokalistka odeszła od nas, poinformowano za pośrednictwem jej oficjalnego profilu na Instagramie, gdzie przez ostatnie miesiące dzieliła się z fanami swoim trudnym życiem, będąc w trakcie walki z chorobą.

Cat Janice, pochodząca z Waszyngtonu, zmarła w wieku 31 lat w swoim rodzinnym domu, otoczona bliskimi. Informacja ta przygnębia, ale jednocześnie pozwala zrozumieć, jak bardzo piosenkarka była kochana przez swoją rodzinę i wspierana przez swoich fanów.

Artystka zyskała szerokie uznanie latem ubiegłego roku po wydaniu kolejnego albumu, jednak jej życie zmieniło się drastycznie, gdy w 2022 roku zdiagnozowano u niej agresywnego mięsaka. Mimo podjętego leczenia chemioterapią i radioterapią, w czerwcu ubiegłego roku pojawiły się przerzuty do płuc, co postawiło ją w trudnej sytuacji. Na początku stycznia tego roku Cat Janice trafiła do hospicjum, świadoma pogarszającego się stanu zdrowia.

W swoim ostatnim geście miłości i troski o przyszłość swojego 7-letniego syna, Lorena, Janice nagrała piosenkę "Dance Outta My Head" i przekazała prawa autorskie na rzecz dziecka. Utwór ten stał się swoistym hymnem wsparcia dla artystki, a także manifestem miłości matczynej. Zdobył on ogromną popularność w sieci, docierając na listy Billboardu i stając się źródłem wsparcia dla wielu.

Przed odejściem, Janice wyznała swoje pragnienie, aby ludzie nadal odsłuchiwali "Dance Outta My Head", ponieważ zyski z utworu miały trafić do jej syna. Ta ostatnia prośba zyskała ogromne poparcie społeczności internetowej, a użytkownicy TikToka masowo dziękowali artystce za jej odwagę i determinację.

Świat stracił nie tylko utalentowaną artystkę, lecz także silną kobietę, która w obliczu trudności potrafiła znaleźć siłę do stworzenia czegoś pięknego. Dźwięki Cat Janice będą trwały wiecznie, przypominając nam o jej niezwykłej sile i miłości do sztuki.

To też może cię zainteresować: Donald Tusk podejmuje decyzję w sprawie rolników. Państwo musi podjąć działania

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Miss Polonia 2022 Krystyna Sokołowska na drodze do światowego dukcesu. Czy już za kilka dni zostanie Miss World