Opowiem was historię pewnej kobiety, która przez całe życie przechowuje list od ojca. Jeśli nagle poczuje się słaba lub przyjdzie jej do głowy prosić innych o pomoc, pamięta ten list.Kobieta odniosła ogromny sukces. Jest bogata i we wszystkim polega wyłącznie na sobie.I nigdy o nic nie prosi.

Jak sama przyznaje, wszystko zawdzięcza swojemu ojcu. Mężczyzna nie mieszkał z rodziną, wyprowadził się, gdy jego córka miała zaledwie pięć lat.

Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki

Nie płacił alimentów. W tamtym czasie patrzyli na to przez palce, innych problemów w kraju było wystarczająco dużo. Zarabiał bardzo dobrze, zajmował stanowisko. Sam siebie nazywał prawym i sprawiedliwym człowiekiem.

Miała trzynaście lat i bardzo potrzebowała nowych butów. Stara para się rozpadła. Matka poradziła jej, żeby poprosiła o nową parę swojego ojca. Dziewczynka zadzwoniła. Przedstawiła ojcu swoją prośbę, a on ciepłym barytonem obiecał, że odpowiedź nadejdzie pismo.

Dziewczyna była przekonana, że tata jej nie odpowie, ale po kilku dniach list faktycznie przyszedł. W liście napisał, że nie kupi jej nowych butów. Stwierdził, że duże dziewczyny powinny radzić sobie same. Dopisał też numery osób, które potrzebują pracowników. Powiedział, że nie wolno nikogo błagać o pomoc, tylko samemu rozwiązywać własne problemy.

Nie poprosiła więcej ojca o pomoc. Jakoś wytrzymała zimę w starych butach i grubych, szorstkich skarpetach. Jej mama wiosną dostała podwyżkę i kupiła córce buty, choć dziewczynka jej o to nie poprosiła. Kiedy mogła zacząć pracować, zatrudniła się na pół etatu, łącząc pracę z nauką.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Zapamiętała lekcję daną jej przez ojca i doszła do wszystkiego sama, nigdy więcej nie prosząc ojca, ani nie utrzymując z nim żadnych kontaktów. On też musiał radzić sobie sam.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Myślałam, że jeden z moich synów nie przeżył porodu. Po latach poznałam prawdę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w osttanich dniach: Joanna Opozda ma spore problemy zdrowotne. Aktorka ujawniła, że wszystko rozwinęło się tuż po narodzinach syna. Operacja nie przyniosła rezultatów

O tym się mówi: Nagranie z chrztu podbija sieć. "Najlepszy chrzest dziecka w historii"