W ciągu ostatnich dni świat teatru i kina trzymał kciuki za jedną z najwybitniejszych polskich aktorek, Jadwigę Barańską, która znana jest m.in. z roli Barbary Niechcic w "Nocach i dniach" oraz tytułowej roli w "Hrabinie Cosel". Niestety, ostatnie wieści o jej zdrowiu przynoszą smutek i niepokój.

Mąż Jadwigi, Jerzy Antczak, kilka dni temu podzielił się dramatyczną sytuacją żony. Aktorka trafiła do szpitala, gdzie lekarze podjęli próbę ratowania jej wzroku. Problem zdrowotny Barbary Niechcic zaczynał się od złamanego biodra, co było jednak tylko wierzchołkiem góry lodowej. Powolna utrata wzroku skomplikowała sytuację, a latem ubiegłego roku aktorka odmówiła przyjmowania leków i nie wyraziła zgody na dalsze badania, informuje Pomponik.

Jerzy Antczak, widząc fatalny stan zdrowia żony, zaapelował o wsparcie fanów. W mediach społecznościowych informował o trudnościach, z jakimi boryka się Barańska, licząc na wsparcie setek fanów z całego świata. Ostatecznie udało się zaleczyć złamane biodro, ale problem z oczami pozostał.

Pod koniec stycznia Antczak ponownie zabrał głos w sprawie żony. Pomimo próśb aktorki o zachowanie prywatności, reżyser postanowił ujawnić dramatyczny stan oczu Jadwigi. Lekarze z Instytutu Steina, uznawanego za najlepszy na świecie w swojej dziedzinie, podjęli walkę o zatrzymanie utraty wzroku. Jerzy Antczak podzielił się tym tragicznym faktem na Facebooku, prosząc jednocześnie o szacunek dla prywatności aktorki.

Obecnie, po operacji, Antczak udzielił krótkiej informacji o stanie zdrowia żony. "Z Jadzią jest troszkę lepiej... Dziękujemy za troskliwość. Jadwiga i Jerzy..." - napisał reżyser, nie udzielając jednak szczegółów na temat dalszego przebiegu hospitalizacji.

Wszyscy, którzy śledzą tę trudną walkę Jadwigi Barańskiej, przesyłają jej ogrom wsparcia i życzą szybkiego powrotu do zdrowia. Aktorka, znana z niezwykłego talentu i charyzmy, zasługuje na siłę, która pozwoli jej pokonać każdą przeszkodę.

To też może cię zainteresować: Lekarze odmówili pomocy Tomaszu Komendzie. Był gotów zapłacić każde pieniądze za leczenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Była partnerka Colina Farrella nie gryzła się w język o Alicji Bachledzie-Curuś. Polska aktorka usłyszała nieprzyjemne słowa. Na jaw wyszły sekrety