Nie da się ukryć, że nagłe odejście Witolda Paszta jest potężną stratą dla polskiej estrady, a rodzina, liczni przyjaciele i fani muzyka wciąż nie mogą do końca pogodzić się z jego śmiercią. Znany wokalista i członek grupy VOX był niezwykle lubiany i szanowany. Jakim zapamiętała go Majka Jeżowska? Piosenkarka postanowiła podzielić się swymi wspomnieniami na temat kolegi z branży w rozmowie z „SE”.

Witold Paszt odszedł 18 lutego 2022 roku – minęły właśnie dwa lata od jego śmierci. Powodem odejścia były powikłania po trzykrotnym przejściu COVID-19. Większość uważa wokalistę VOX za wyjątkowego człowieka, który nigdy nikomu nie odmówił pomocy. Był wzorowym ojcem i mężem, kochającym zwierzęta, serdecznym przyjacielem ogromnego grona ludzi.

Majka Jeżowska w poruszających wspomnieniach o Witoldzie Paszcie. Piosenkarka zdecydowała się wyjawić, jakim był człowiekiem. To wręcz niebywałe

Choć niewielu o tym wie to Majka Jeżowska przez lata pozostawała wierną przyjaciółką zmarłego artysty. Dzieliły ich setki kilometrów, a rozmaite obowiązki zawodowe sprawiły, że nie zawsze było możliwe spotkanie się i porozmawianie to przyjaciele wykorzystywali każdą okazję do tego, aby złapać kontakt. Artystka nie ukrywa, że Witold Paszt był dla niej niezwykle ważną osobą i odegrał istotną rolę w rozwoju jej kariery.

Jak zaczynałam karierę, to miałam z nimi swoją pierwszą trasę koncertową. Byłam gościem, podczas ich koncertu. Wówczas byłam bardzo młodą dziewczyną, a Witek był dla mnie jak starszy brat. Był opiekuńczy, życzliwy i ta sympatia trwała przez wiele lat. Później, kiedy spotykaliśmy się przy okazji dużych festiwali, czy mniejszych występów, albo mijaliśmy gdzieś na korytarzach przy okazji nagrań do różnych programów, czułam od niego to samo ciepło i serdeczność. Doświadczenia życiowe i upływ lat nie spowodowały u niego rozgoryczenia, jakie się często u ludzi spotyka – przyznała w rozmowie z „SE”.

Artystka dodała, że Witold Paszt był niezwykle gościnny i ilekroć zdarzało się jej grać koncert w Zamościu zawsze otrzymywała zaproszenie od przyjaciela na kawę i pogaduchy. Do dziś utrzymuje również kontakt z jego córką. Rok temu Jeżowska postanowiła zaangażować się z teledysk do ostatniej piosenki, którą nagrał Paszt. W ten sposób chciała oddać hołd przyjacielowi i pożegnać się z nim.

Jak informował portal "Życie News": SMUTNE WIEŚCI DLA FANÓW TEATRU I KINA. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS JEDNEGO Z NAJWYBITNIEJSZYCH POLSKICH AKTORÓW. ZAGRAŁ M.IN. W „KLANIE” CZY „M JAK MIŁOŚĆ”

Przypomnij sobie: DO DOMÓW MILIONÓW POLAKÓW JUŻ WKRÓTCE ZAPUKAJĄ KONTROLERZY. ROZPOCZĘŁA SIĘ WAŻNA AKCJA STRAŻNIKÓW MIEJSKICH. NA NIEKTÓRYCH CZEKAĆ BĘDĄ MANDATY

Portal "Życie News" pisał również: MAGDA GESSLER ZADZIWIŁA FANÓW SWOIM NOWYM WYGLĄDEM. WIELE OSÓB ZARZUCA JEJ, ŻE MOCNO PRZESADZIŁA Z UPIĘKSZANIEM. POSTANOWIŁA ODNIEŚĆ SIĘ DO ZARZUTÓW

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PRACUJE OD PONAD DWÓCH DEKAD W „DZIEŃ DOBRY TVN”. ANDRZEJ POLAN POSTANOWIŁ FINALNIE UJAWNIĆ ZASKAKUJĄCĄ PRAWDĘ O WARUNKACH W ŚNIADANIÓWCE. MIAŁ DOŚĆ