Zenek Martyniuk, legenda polskiego disco polo, zawsze podkreślał, jak ważna jest dla niego rodzina. Choć publicznie prezentuje się z żoną Danutą i synem Danielem, niewiele wiadomo o rodzicach artysty, zwłaszcza o jego tacie. Ostatnio udało nam się odkryć pewne fakty dotyczące ojca Zenka Martyniuka, Bazyliego Martyniuka, który odszedł z tego świata 12 lat temu, informuje Super Express.

Zenek Martyniuk, lider grupy Akcent, od lat dzieli swoje życie z małżonką Danutą, a ich syn Daniel stał się rozpoznawalnym celebrytą. Daniel, mimo pewnych kontrowersji w przeszłości, podążył śladami ojca, rozpoczynając karierę muzyczną.

Jednak informacje na temat Bazylego Martyniuka, ojca Zenka, są dość ograniczone. Bazyli nie był postacią medialną i znacznie różnił się od syna i wnuka pod względem stylu życia. Mimo to, udało nam się odkryć kilka istotnych faktów dotyczących tego tajemniczego mężczyzny.

Bazyli Martyniuk nie był katolikiem, co może zaskoczyć wielu fanów. Był wyznania prawosławnego, podczas gdy matka Zenka, Teresa, była katoliczką. Chociaż mały Zenek został ochrzczony w cerkwi, wychowywano go w obrządku katolickim. Rodzice artysty prowadzili gospodarstwo i mieli głęboką miłość do kotów, które były ważnym elementem ich życia.

Przed śmiercią Bazyli Martyniuk miał zwrócić się z ważną prośbą do żony Teresy: "Teresa, tylko pilnuj kotów". To jedno zdanie rzuca światło na relacje w rodzinie Martyniuków, gdzie nawet przed odejściem z życia, troska o bliskich, w tym czworonogie przyjaciółki, była priorytetem.

Choć Bazyli Martyniuk pozostał postacią enigmatyczną, ta niewielka ilość ujawnionych faktów pozwala lepiej zrozumieć korzenie i wartości, które kształtowały rodzinę Zenka Martyniuka.

Jak informował portal "Życie News": Z życia wzięte. Zadzwoniła do mnie kuzynka, z którą od lat nie mam kontaktu. Chciała ode mnie przysługi

Przypomnij sobie: Henryk Gołębiewski zdradza kwotę swojej emerytury. Zaskoczy wielu osób