Dawniej moi rodzice chętnie zabierali do siebie mojego synka. Nie robili tego często, zaledwie raz w miesiącu. Mama od czasu do czasu wpadała, żeby zająć się maluchem, kiedy potrzebowałam załatwić jakieś swoje sprawy. Nie nadużywałam ich pomocy i wydawało mi się, że wszystkim taki układ służy. Niestety, ostatnio wszystko się zmieniło.

Babci i wnuk/YouTube @Czas na historię
Babci i wnuk/YouTube @Czas na historię
Babci i wnuk/YouTube @Czas na historię

Dziadkowie nadal chcą zajmować się wnukiem, tyle że teraz chcą za to pieniędzy. Ostatnio mój ojciec rozmawiał z moim mężem. „Siedzenie z dzieckiem to prawdziwa praca i zwyczajowo płaci się za pracę” – powiedział ojciec. Mój mąż wpatrywał się w niego zaskoczony przez dłuższą chwilę, jakby nie mógł uwierzyć w to, co słyszy.

Jestem pewna, że to nie był pomysł taty, ale mojej mamy. Wiem, że mają długi. Zaciągnęli kredyt na remont domku letniskowego i pewnie teraz zżerają ich odsetki. Staram się im pomagać, ale ja też mam ograniczone możliwości. Naszą rodzinę utrzymuje tylko mąż. Ja chwytam się dorywczych prac, bo nasz synek jest jeszcze za mały.

Do tego sami spłacamy kredyt hipoteczny, także i nam trudno jest związać koniec z końcem. Nic dziwnego, że mój mąż odmówił płacenia im za opiekę nad wnukiem. Stwierdził, że skoro domek letniskowy jest dla nich tak dużym obciążeniem, powinni go sprzedać. Pieniądze, jakie dostaną za sprzedaż, wystarczą na spłatę kredytu. Pewnie im jeszcze coś zostanie.

Mój mąż nie mógł zrozumieć, jak dziadkowie mogą w ogóle domagać się pieniędzy za opiekę nad dzieckiem. „Oszaleli” – stwierdził. „Ciekawe, czy wnuk będzie do nich mógł wpadać w święta i w odwiedziny, a może za to też zażądają od nas pieniędzy?!”.

Seniorzy/YouTube @Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Seniorzy/YouTube @Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Seniorzy/YouTube @Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Chciałabym poznać wasze zdanie na ten temat. Co sądzicie o płaceniu za opiekę dziadkom?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Mój syn nie zaprosił mnie na weselę. Wszystko przez jego ojca

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niebywałe wiadomości o Karolu III. Brytyjski dwór przygotowuje się na trudne czasy. W staraniach o powrót do zdrowia towarzyszy mu ukochana osoba

O tym się mówi: Prosty trik pomoże ci spać spokojnie. Drzwi będą zabezpieczone