Na pierwszy rzut oka widok przypomina malowniczą migotliwość ptaków, tańczących na niebie. Jednakże, bliższe przyjrzenie się tajemniczym kształtom ukazuje przerażającą prawdę. Mieszkańcy miasta Pune w zachodnich Indiach alarmują, ostrzegając przed "tornadem" komarów, które opanowały miasto. To zjawisko nie tylko budzi zachwyt nieświadomych obserwatorów, ale również stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Media społecznościowe obfitują w nagrania i zdjęcia z Pune, jednego z największych miast w zachodnich Indiach. Internauci dokumentują nietypowe, czarne formacje, które pojawiły się na niebie przez ostatnie kilka dni. Obserwowane wirujące struktury, kształtujące się nad budynkami i przemieszczające się nad miastem jak tornado, mogą być fascynujące dla nieświadomych osób. Jednak dla mieszkańców wiążą się one z uczuciem grozy, informuje Fakt.

Tajemnicze kształty na niebie nie powinny zwieść was swoim pięknem.
Według lokalnych mediów, to chmary komarów unoszące się nad miastem. Te insekty mogą stanowić poważne zagrożenie ze względu na przenoszone przez nie choroby. W związku z tym, ci, którzy tylko mogą, unikają opuszczania swoich domów. Dzieciom zabroniono wychodzenia na zewnątrz, nie mogą bawić się w parkach, ogrodach czy na placach zabaw.

Nitin, mieszkaniec sąsiedniego miasta Kharadi, powiedział agencji ANI News: "Ostatnio widuję olbrzymie ilości komarów. Od trzech albo czterech dni mamy tu prawdziwe tornado komarów. Mamy przez to wiele problemów, mieszkańcy mierzą się z trudnościami."

Tornado komarów nad Pune

Według lokalnych mediów, wzrost ilości komarów w okolicy jest rezultatem podniesienia się poziomu wody w rzece Mula Mutha. Wysoka wilgotność sprzyja rozwojowi tych insektów.

Komary w Indiach są znane z przenoszenia kilku potencjalnie śmiertelnych chorób, takich jak malaria, denga, żółta febra czy czikungunia. Co roku niemal 40 milionów osób w kraju to ofiary chorób przenoszonych przez te owady.

Jak informował portal "Życie News": Prosty trik pomoże ci spać spokojnie. Drzwi będą zabezpieczone

Przypomnij sobie: Matka znęcała się nad dzieckiem. Potem zbierała pieniądze na jej leczenie