Kiedy Król Karol III ogłosił publicznie swoją diagnozę raka, książę Harry niezwłocznie opuścił wszystko, by być u boku ojca w Wielkiej Brytanii. Niestety, gest syna nie spotkał się z entuzjazmem króla, który rzekomo bardzo się zdenerwował.

Spontaniczna wizyta Harry'ego nie była według eksperta od rodziny królewskiej, Roberta Jobsona, dobrze widziana przez Karola. Choć media spekulowały, że król był wzruszony tym gestem pojednawczym, Jobson ujawnił, że rzeczywistość była bardziej skomplikowana, informuje Pomponik.

"Powiedziano mi, że rzeczywistość sprawy jest zarówno bardziej złożona, jak i niepokojąca. Harry wywołał pewien niepokój, przybywając tak szybko i podejmując decyzję bez konsultacji. Mówiąc wprost, król był niezadowolony, że został postawiony przed faktem dokonanym przez rozemocjonowanego, ale pełnego dobrych intencji syna" - stwierdził Jobson.

Co więcej, nie tylko sam fakt wizyty był problematyczny. Okazuje się, że Karol nie zaoferował Harry'emu zakwaterowania w żadnej z królewskich rezydencji, a książę zmuszony był zarezerwować pokój w hotelu. To może być oznaka, że napięcia w rodzinie królewskiej nadal istnieją.

"Uderzające jest to, że Harry'ego nie zaproszono do pobytu w Clarence House ani w żadnej innej rezydencji królewskiej. Tak więc w ostatniej chwili zapadła decyzja, że musi zarezerwować pokój w hotelu na noc" - podkreślił Jobson.

Dodatkowo, obecność Harry'ego w Anglii mogła naruszyć zaufanie w rodzinie. Nikt nie był pewien, czy książę nie wykorzysta tej sytuacji przeciwko nim, co zwiększyło dystans.

"Pozostaje jeszcze kwestia zaufania, a raczej jego braku. Książę znajduje się w takiej sytuacji, że nawet najbliżsi mu członkowie rodziny królewskiej będą mieli się na baczności. Taka jest rzeczywistość" - zakończył Jobson.

W efekcie spontanicznej wizyty Harry'ego u ojca, zamiast pojednania, mogło dojść do dalszego pogłębienia rozłamu w rodzinie królewskiej.

Jak informował portal "Życie News": Kochany przez internautów dziadzio Henio odszedł. Wnuczka seniora przekazała niezwykle smutne informacje. Starszy mężczyzna podbił serca tysięcy osób

Przypomnij sobie: Zaskakujące nagranie obiegło sieć. W którą stronę idzie koń