W świecie mediów nie zawsze debiuty są tak spektakularne, ale Rafał Patyra postanowił odwrócić te zasady. Były gospodarz "Teleexpressu" zadebiutował 1 lutego na antenie Telewizji Republika, prezentując nowy program informacyjny "Express Republiki". Jego pierwsze słowa nie tylko zaskoczyły widzów, ale również zapowiadały nową jakość w świecie dziennikarstwa.

Patyra, po odejściu z Telewizji Polskiej, szybko znalazł nowe miejsce dla swojego talentu w Telewizji Republika. Debiutując w "Expressie Republiki", dziennikarz nie trzymał się standardów. Zamiast rutynowego powitania, Patyra podkreślił, że nowy program z pewnością będzie budził kontrowersje, informuje Goniec.

W swoich pierwszych słowach powiedział: "W czasach, gdy jedni mętnie obiecują czystą wodę, a inni koniunkturalnie nabierają wody w usta, na medialnym akwenie wynurza się 'Express Republiki'. I choć wielu będzie próbowało go zatopić, my odważnie wypływamy na głębię i wszystkich, którym ojczyzna miła, zapraszamy na pokład."

Program "Express Republiki" nie omija aktualnych i istotnych wydarzeń. W debiutanckim odcinku poruszono m.in. kwestię odwołania Daniela Obajtka z funkcji prezesa Orlenu. Na zakończenie Patyra przedstawił widzom cytat dnia, wypowiedziany przez Obajtka: "Jeszcze jestem prezesem do 5-tego. Łącznie z dniem 5-tym będziemy jeszcze pracować przez te wszystkie dni, co prawda nie będę tankował, bo będę czekał do paliwa 5,12."

Rafał Patyra nie pozostał bez odpowiedzi, komentując: "No i my dziękujemy panie prezesie. Tankować pewnie będziemy zmuszeni, ale obawiamy się, że teraz paliwo może być i po 7 złotych. Jak to już zresztą kiedyś ktoś zapowiadał…"

Debiut Patyry w Telewizji Republika wywołał szeroki odzew w mediach społecznościowych. Posłanka PiS Anna Kwiecień wyraziła swoje poparcie, pisząc: "Super TV Republika. Miło widzieć lubianych i podziwianych dziennikarzy... brawo Wy." Komentarze od widzów również są pełne pozytywnego entuzjazmu, chwaląc "Express Republiki" za profesjonalizm i świeże spojrzenie na bieżące wydarzenia.

Nowy program z Rafałem Patyrą zdaje się być odpowiedzią na potrzeby widzów, którzy cenią sobie jakość informacji podaną z niebanalnym podejściem. "Express Republiki" może okazać się rewolucyjnym krokiem w kierunku nowoczesnego dziennikarstwa telewizyjnego.

Jak informował portal "Życie News": Policja pilnie apeluje o pomoc w poszukiwaniach. Zaginęła 4-letnia Alicja i jej 3-letni brat. Istnieje podejrzenie o porwanie przez ojca dzieci

Przypomnij sobie: Z życia wzięte. Do domu weszli niespodziewani goście w białych fartuchach. „Zabierzcie ją” – powiedział wnuk zimnym tonem