Nagranie z jednego z kościołów we Francji obiegło internet, wstrząsając opinią publiczną. 44-sekundowy film ujawnia szokujące zachowanie księdza, który udzielał dziecku pierwszego sakramentu. To, co zaszło podczas tego chrztu, wywołało falę oburzenia i skłoniło diecezję Meaux do podjęcia drastycznych kroków wobec 89-letniego duchownego.

Chrzest, będący ważnym wydarzeniem dla rodzin wierzących, przeobraził się w dramat, gdy ksiądz Jacques Lacroix postanowił zareagować na płacz chrzczonego w sposób, który poruszył cały świat. Film z tego zdarzenia wzbudził emocje i kontrowersje, a internauci wyrazili swoje oburzenie nad postawą kapłana, informuje Goniec.

W nagraniu widać, jak ksiądz, nie znosząc płaczu dziecka, decyduje się na niecodzienny gest - uderza niemowlę. Choć początkowo próbuje uspokoić maluszka, jego cierpliwość szybko się kończy, co skutkuje zaskakującym zachowaniem. Kobieta, być może urzędniczka kościelna, zwraca mu uwagę na to nieludzkie postępowanie.

Reakcja zebranych wokół była jednoznaczna - szok i zdumienie. Nagranie obiegło internet, przyciągając uwagę mediów, a diecezja Meaux podjęła natychmiastowe kroki, odsuwając księdza Lacroix od pełnienia obowiązków kościelnych.

W rozmowie z radiem "France Info", 89-letni duchowny próbował tłumaczyć swoje postępowanie, mówiąc, że dziecko nieustannie płakało, a on był zdezorientowany. Jego gest został określony jako coś "pomiędzy pieszczotą a lekkim policzkiem". Jednak, jak podkreślają krytycy, takie zachowanie wobec niemowlęcia podczas sakramentu budzi oburzenie i pytania o etykę postępowania duchownych.

Skandaliczne wydarzenie podczas chrztu stawia pod znakiem zapytania nie tylko postawę pojedynczego księdza, ale także kwestionuje, jak Kościół Katolicki radzi sobie z takimi incydentami oraz jakie kroki podejmowane są wobec duchownych, którzy łamią zasady etyczne. Wszystko to skłania do refleksji nad bezpieczeństwem i poszanowaniem godności w trakcie sakralnych ceremonii.

To też może cię zinteresować: Za chwilę rusza kwalifikacja wojskowa. Wiadomo już, do kogo trafią wezwanie do komisji wojskowej. Pobór do wojska dotknie również kobiety. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przerażające sceny podczas finału WOŚP. To było straszne