W weekend Polska znów zatoczy się rytmami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizowanej już od lat przez niekwestionowanego lidera fundacji - Jerzego Owsiaka. Jego postać, choć budzi kontrowersje w pewnych kręgach społeczeństwa, stoi za jednym z największych wydarzeń charytatywnych w kraju. Ale kim tak naprawdę jest Jerzy Owsiak, a zwłaszcza, jak kształcił się edukacyjnie?

Owsiak, urodzony w 1953 roku w Gdańsku, jako młody chłopak przeprowadził się z rodzicami do Warszawy. To właśnie tutaj rozpoczął swoją edukację, uczęszczając do liceum ekonomicznego przy ul. Chłodnej. To interesujące, że lider WOŚP, znany głównie z zaangażowania w działania charytatywne, posiada wykształcenie ekonomiczne.

Po maturze Owsiak podjął próby dostania się na studia w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz na psychologię, jednak bezskutecznie. Choć nie udało mu się zrealizować tych planów, to właśnie w jego domu można znaleźć ślady zainteresowania sztuką - obrazy, grafiki i fotografie zdobiące ściany mieszkania.

Kolejnym etapem życia Owsiaka był czas zasadniczej służby wojskowej, po której podjął pracę jako pielęgniarz. To właśnie ta praca umożliwiła mu zdobycie wiedzy z zakresu psychoterapii, co zaowocowało uzyskaniem uprawnień psychoterapeuty. Jednak to jeszcze nie koniec niezwykłej drogi edukacyjnej szefa WOŚP.

Owsiak był również radnym Warszawy, co stanowi kolejny element jego wszechstronnego doświadczenia życiowego. W wywiadzie udzielonym magazynowi "Viva!" w 2015 roku, Owsiak dzielił się swoimi wspomnieniami z okresu szkolnego, opisując, jak fascynacja amerykańskim Woodstockiem i kulturą hippisowską wpłynęła na jego zainteresowania, co czasem odbiło się na wynikach w nauce.

Tak więc, choć Jerzy Owsiak może być bardziej znany z organizowania masowych koncertów niż z edukacyjnego backgroundu, jego niekonwencjonalna ścieżka życiowa i zróżnicowane doświadczenia z pewnością przyczyniły się do kształtowania wyjątkowej postaci, której zaangażowanie społeczne zdobyło szacunek i uznanie. W ten sposób Jerzy Owsiak, choć nie poszedł tradycyjną drogą edukacyjną, znalazł swoje miejsce jako lider i filantrop, zdolny jednoczyć Polaków dla szczytnego celu.

To też może cię zinteresować: "Pytanie na Śniadanie" z nowym duetem prowadzących. Jak zadebiutowali Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: "Pytanie na Śniadanie" z nowym duetem prowadzących. Jak zadebiutowali Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz