Marek Czyż, oblicze nowych "Wiadomości" TVP, nie stroni od szczerości, co potwierdził w ostatnim nagraniu, w którym skomentował kontrowersyjny program "19.30". Dziennikarz przyznał, że nowy format budzi wiele emocji, a krytycy podkreślają brak profesjonalizmu. W niezwykle osobistym filmie Czyż przeprosił widzów za techniczną jakość programu i już zapowiedział zmiany w jego formacie. Jednak to nie koniec. Marek Czyż skierował również obietnice w stronę polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz wyborców przyzwyczajonych do "Wiadomości", informuje Goniec.

Dziennikarz zdecydował się na nietypową formę komunikatu - nagranie w samochodzie. Podczas podróży, Czyż zwrócił się bezpośrednio do widzów, przyznając: "Muszę was przeprosić na tym etapie za techniczną jakość tego, co wam proponujemy. Na razie inaczej się nie da". Obiecał jednak, że niedługo pojawi się propozycja, która zasługuje na uwagę widzów Telewizji Polskiej.

Nagranie to odpowiedź na liczne uwagi dotyczące niedopracowanej szaty graficznej oraz błędów technicznych w pierwszych wydaniach "19.30". Marek Czyż nie unikał trudnych tematów, otwarcie przyznając rację krytykom.

Jednak to nie koniec wyjątkowych zapowiedzi. Dziennikarz skierował swoje słowa również do polityków Prawa i Sprawiedliwości, tłumacząc, że zmiany w TVP niosą ze sobą wiele problemów prawnych. Marek Czyż zwrócił się do zwolenników i przedstawicieli polskiej konserwatywnej prawicy, złożył im obietnicę dotyczącą nowego podejścia w programie.

"To jest też odezwa do zwolenników i przedstawicieli naszej polskiej konserwatywnej prawicy. Niczego nie straciliście, nikt wam niczego nie odebrał. Będziecie mieli, nadal macie, takie same prawa jak wszyscy inni przedstawiciele polskiej polityki. Możecie przychodzić, będziecie zapraszani, możecie być gośćmi naszych programów, możecie opowiadać swoje historie, możecie się chwalić swoimi osiągnięciami. Wierzcie mi, my to wszystko opowiemy, naprawdę. Obiecuję wam, że tu się nic nie zmieni. Zmieni się jedno. Już nigdy żaden "dziennikarz" nie potraktuje polityka w studiu tak, jak to się zdarzało jeszcze kilkanaście dni temu. To wam mogę obiecać. Także wam, przedstawicielom polskiej konserwatywnej prawicy" - mówił do kamery Marek Czyż.

Oczekiwania widzów wobec "19.30" TVP rosną, a Marek Czyż staje na czele nowego rozdziału, przynosząc ze sobą nie tylko zmiany, ale także otwartość na dialog z różnymi środowiskami politycznymi. Czy nowe "Wiadomości" odnajdą swoje miejsce wśród widzów? Czas pokaże, czy zapowiedzi Marka Czyża zostaną zrealizowane, a program zyska stabilność i akceptację publiczności.

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: