W zaskakującym obrocie wydarzeń Kardynał Stanisław Dziwisz trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, jak poinformowała Archidiecezja Krakowska. Problemy zdrowotne byłego metropolity wynikają z infekcji górnych dróg oddechowych, z którymi 84-letni hierarcha boryka się od kilku dni. Archidiecezja zwróciła się do wiernych z prośbą o modlitwę za Kardynała Dziwisza.

Aktualnie Kardynał Dziwisz przebywa pod opieką lekarzy w Szpitalu Uniwersyteckim, gdzie podjęto decyzję o hospitalizacji z powodu trwającej infekcji. To oznacza, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia spędzi w szpitalu. Krakowska kuria zaapelowała o jedność modlitewną za Stanisława Dziwisza, podkreślając, że Ksiądz Kardynał, pomimo trudnej sytuacji zdrowotnej, w duchu świątecznym łączy się modlitwą z całą Archidiecezją.

Ks. Łukasz Michalczewski, rzecznik kurii metropolitalnej w Krakowie, przekazał, że Kardynał zdaje sobie sprawę z okresu Świąt Bożego Narodzenia. W swojej modlitwie poleca Bogu mieszkańców Krakowa i w imieniu całej Ojczyzny, jednocząc się przy żłóbku Nowonarodzonego Jezusa. Apeluje o modlitwę za szybki powrót do zdrowia Księdza Kardynała, wzmocnioną wspólnym błaganiem wiernych.