Tragiczna wiadomość obiegła Polskę w piątek - nie żyje Krzysztof Respondek, utalentowany artysta kabaretowy, aktor i piosenkarz. W wieku zaledwie 54 lat, Respondek opuścił nas nagle, pozostawiając szokowane środowisko artystyczne i jego wiernych fanów. Krzysztof Hanke, przyjaciel z kabaretu Rak, ogłosił smutną wieść na Facebooku, pisząc: "Odszedł mój Przyjaciel, artysta kabaretu Rak Krzysztof Respondek. Nic więcej nie potrafię dodać."

Śmierć artysty została potwierdzona także przez Teatr alternatywny BELFEgoR, gdzie Respondek przez lata rozwijał swoje artystyczne pasje. "Dzisiaj odszedł Krzysztof Respondek znany i kochany artysta kabaretowy, Ślonzok z kabaretu RAK. Jeszcze 10.12 razem z nami na spektaklu i z jego odwiecznym przyjacielem Krzysztofem Hanke Nasze kondolencje" - przekazał teatr na Facebooku.

Portal Ślązag donosi, że przyczyną śmierci była nagła choroba serca, zawał. Kilka dni przed tragicznym zdarzeniem Respondek bawił publiczność na imprezie, prezentując się w pełni sił, co sprawia, że jego odejście jest tym bardziej niepojęte. Hanke wyznał: "Trzy dni temu graliśmy razem imprezę. Był w pełni sił, żartował jak zawsze, normalny Krzysiek. I zawał, w nocy. Przewieźli go do szpitala do Zabrza. Trzy dni walczyli o jego życie. Zmarł dziś o 12:52."

Artysta i Człowiek: Wspomnienie o Krzysztofie Respondeku

Krzysztof Respondek, absolwent Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu, swoją karierę rozpoczął na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie, gdzie grał w latach 1992-1999. Jego talenty objawiły się nie tylko jako aktora, ale także jako śpiewaka w musicalach. Jednak prawdziwą sławę zdobył dołączając do kabaretu Rak w 1999 roku, gdzie nawiązał owocną współpracę z Krzysztofem Hankiem.

Oprócz sukcesów w kabarecie, Respondek zaznaczył swoją obecność także w świecie filmu i telewizji. W latach 2007–2015 zagrał jedną z głównych ról w serialu "Barwy szczęścia" oraz główną postać w filmie "Laura", opartym na faktach z życia górnika przetrwującego katastrofę górniczą.

Jego wszechstronność i chęć podejmowania nowych wyzwań odbiły się szerokim echem w mediach. Respondek zdobył uznanie publiczności, zwyciężając w trzeciej edycji programu "Jak oni śpiewają" i uczestnicząc w "Twoja twarz brzmi znajomo". Jego artystyczne talenty zawsze szły w parze z hojnością - wszystkie nagrody zdobyte w programie muzycznym przekazał na cele charytatywne.

Prywatnie Krzysztof Respondek był mężem i ojcem dwóch córek. Jego odejście pozostawia w sercach wielu żałobę, ale pozostawił też trwały ślad w historii polskiej rozrywki. Krzysztof Respondek - artysta, śpiewak, aktor, przyjaciel - pozostanie w naszych sercach na zawsze.Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wracają plotki na temat kryzysu w relacjach Sebastiana Karpiela-Bułecki i Pauliny Krupińskiej. Czy słowa muzyka uspokoją sympatyków pary

O tym się mówi: Ogromne zaskoczenie dla widzów TVP. „Wiadomości” po jednodniowej przerwie wróciły z nową nazwą. Wiadomo już, kto poprowadzi serwis informacyjny stacji