Atmosfera wokół TVP zrobiła się w środę 20 grudnia wyjątkowo gorąca. Po decyzji Ministra Kultury o odwołaniu prezesów zarządu i rad nadzorczej, do siedziby Telewizji Polskiej zaczęli zjeżdżać się politycy Prawa i Sprawiedliwości. Jak donosi portal „Goniec”, był wśród nich sam Jarosław Kaczyński, który po słowach młodego mężczyzny dał się ponieść się emocjom i w dość niewybrednych słowach zwróciło się do mężczyzny.

Jarosławowi Kaczyńskiemu broni TVP

Kiedy we wtorkowy wieczór w Sejmie przegłosowywana była uchwała w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej, prezes Jarosław Kaczyński wspólnie z innymi politykami Prawa i Sprawiedliwości pojawił się w siedzibie TVP. Zamierzali bronić stacji, która w ostatnich latach była tubą rządu Zjednoczonej Prawicy.

Siedzibę TVP prezes Kaczyński opuścił dopiero w środę 20 grudnia około godziny 6 rano. Po tym, jak resort kultury odwołał prezesów TVP, PAP i Polskiego Radia oraz rady nadzorcze tych organów, w siedzibie Telewizji Polskiej znów zaroiło się od polityków PiS.

Na miejsce przyjechał również prezes Kaczyński, któremu wyraźnie puściły nerwy. Słowa, jakimi zwrócił się do młodego mężczyzny, wywołały w sieci ogromne poruszenie. Wszystko się nagrało.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Goniec
Jarosław Kaczyński/YouTube @Goniec
Jarosław Kaczyński/YouTube @Goniec

Prezes Kaczyński nie przebierał w słowach

Pod siedzibą TVP pojawili się nie tylko politycy, czy zwolennicy stacji, ale także przeciwnicy PiS-u. Jeden z młodych mężczyzn w tłumie zaczął skandować na widok prezesa Kaczyńskiego słowa „będziesz siedział”. Hasło to nie spodobało się Kaczyńskiemu, który odpowiedział mężczyźnie, używając dość niewybrednych słów.

„Uważaj gó*niarzu, żebyś ty nie siedział” – powiedział w pewnym momencie Jarosław Kaczyński. Jego reakcja się nagrała i obiegła media.

W odpowiedzi na słowa Kaczyńskiego młody mężczyzna ponownie skandował słowa „będziesz siedział”.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: