W dniu 11 grudnia w sali plenarnej Sejmu odbyło się wyjątkowe exposé premiera Mateusza Morawieckiego, które wywołało burzę emocji i kontrowersji. Premier przemawiał przez kilkadziesiąt minut, a niektórzy politycy nie kryli swojego znudzenia, co było szczególnie widoczne na twarzy samego prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

Godzina 10:20 to moment, w którym rozpoczęło się wystąpienie premiera Morawieckiego. Marszałek Sejmu serdecznie powitał zgromadzonych gości, w tym prezydenta Andrzeja Dudę i byłego prezydenta Lecha Wałęsę, którego przyjęto gromkimi oklaskami.

Premier podkreślił w swoim exposé, że władza musi być wierna swoim obietnicom i odpowiadać przed ludźmi i historią. Jednakże, mimo ważności poruszanych kwestii, nie wszystkich udało mu się utrzymać przy życiu politycznym na sali. Jarosław Kaczyński, już po raz kolejny w ostatnich tygodniach, zasnął podczas wystąpienia premiera.

Nie tylko sen prezesa Kaczyńskiego stał się tematem dyskusji. Media społecznościowe obiegły zdjęcia zmęczonego prezesa PiS, a politycy różnych opcji komentowali exposé premiera. Katarzyna Lubnauer zwróciła uwagę na brak zainteresowania ze strony prezesa, a Bartosz Arłukowicz uznał wystąpienie Morawieckiego za pozbawione energii i werwy.

Leszek Miller ocenił exposé jako "mdłe, mało wyraziste, bez smaku", porównując je do miski ryżu. Henryka Krzywonos z Koalicji Obywatelskiej z kolei zaskoczyła obecnych, odwracając się od premiera przez całe wystąpienie. Beata Szydło skrytykowała jej zachowanie, określając je jako "niegodne nie tylko Sejmu, ale każdego miejsca pracy".

Konrad Berkowicz z Konfederacji nie szczędził krytyki, pisząc: "Spodziewałem się nowych kłamstw. Póki co same stare. Wszyscy zasypiamy z nudów, przybyłem więc z kawową odsieczą".

Exposé premiera zakończyło się przed godziną 11:30, a głosowanie nad wotum zaufania dla rządu planowane jest na godzinę 15:00. Następnie rozważane będą kandydatury na premiera, a głosowanie nad nimi przewidziane jest między godziną 18:45 a 19:00. Dzień ten zapowiada się jako wyjątkowy moment w polskiej polityce, pełen napięcia i niespodzianek.

To też może cię zainteresować: Ten nawóz sprawi, że grudnik zakwitnie obficie. Najlepsza domowa odżywka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pacjenci muszą spodziewać się potężnych zmian w aptekach już od nowego roku. W życie wchodzą zupełnie nowe zasady. Placówki zaczną inaczej działać