Jak przypomina portal „Goniec”, w środę 6 grudnia odbyło się ostatnie pożegnanie Gabriela Seweryna, który zmarł niespodziewanie 28 listopada. Jego śmierć wywołała wiele emocji i kontrowersji. Pytania budzi nie tylko sposób, w jaki mężczyzna trafił do szpitala, ale także przyczyna śmierci bohatera „Królowych życia”. Nowe światło na możliwy powód śmierci Seweryna rzucił rzecznik legnickiego pogotowia.

Kontrowersje wokół śmierci Gabriela Seweryna

28 listopada media obiegła informacja o śmierci Gabriela Seweryna. Do mężczyzny wezwano karetkę pogotowia, choć do szpitala mężczyzna dotarł taksówką. Powodem nieudzielenia mu pomocy przez ratowników medycznych miało być agresywne zachowanie celebryty i osób, które mu towarzyszyły. Na miejsce wezwano policję.

„My nie odmawiamy pomocy. Jeżeli zastałbym na miejscu, to co oni, to zrobiłbym to samo. Ratownicy udzielili mu pomocy w stopniu, w jakim on sobie na to pozwolił” – powiedział w rozmowie z „Faktem” Szymon Czyżewski.

Wciąż nierozstrzygniętą pozostaje kwestia tego, czy faktycznie Seweryn zachowywał się agresywnie względem ratowników medycznych, czy nie. Jeden ze świadków zdarzenia wskazuje, że to ratownicy medyczni nie dopełnili obowiązków. Przedstawiciele pogotowia stanowczo temu zaprzeczają.

Gabriel Seweryn/YouTube @Wiadomości o Celebrytach
Gabriel Seweryn/YouTube @Wiadomości o Celebrytach
Gabriel Seweryn/YouTube @Wiadomości o Celebrytach

Rzecznik pogotowia o fali hejtu

Wielu internautów oskarżało pogotowie o to, że nie udzielenie przez nich pomocy doprowadziło do śmierci Gabriela Seweryna. Rzecznik pogotowia w rozmowie z tabloidem podkreślił, że ratownicy na wszystkich szkoleniach uczeni są tego, żeby swoje bezpieczeństwo stawiać na pierwszym miejscu i w tym przypadku też tak było.

Jak wskazał Czyżewski, sekcja zwłok nie wykazała, co było przyczyną śmierci Gabriela Seweryna. Prokuratura wciąż oczekuje na wyniki badań toksykologicznych, które mogą rzucić na sprawę nieco więcej światła.

„(...) na pewno nie był to zawał. Sądząc po tym filmiku, to osoba, która ma zawał, tak się nie zachowuje” – stwierdził Czyżewski w rozmowie z „Faktem”.

Gabriel Seweryn/YouTube @Wiadomości o Celebrytach
Gabriel Seweryn/YouTube @Wiadomości o Celebrytach
Gabriel Seweryn/YouTube @Wiadomości o Celebrytach

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Coraz więcej osób rezygnuje z przyjmowania kapłana po kolędzie. Internauci piszą wprost: "Nie chcę i mnie nie stać"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kajra zdecydowała się na powalającą na kolana stylizację na premierę ważnej sztuki teatralnej. Wszyscy patrzyli tylko na nią. Było o włos od wpadki

O tym się mówi: Kinga Duda przyłapana pod swoim mieszkaniem. Córka prezydenta nie była sama. Towarzyszył jej tajemniczy mężczyzna