Jedna z czytelniczek portalu „Przytulność” postanowiła podzielić się swoją historią. Kobieta i jej mąż mają problem z teściową, która nie chce oddać im mieszkania, które jej mąż dostał od swojego ojca. Do tej pory teściowa je wynajmowała, zatrzymując dla siebie wszystkie zarobione w ten sposób pieniądze.

Zaczęło się niewinnie

Autorka listu i jej mąż postanowili pobrać się zaraz po ukończeniu studiów. Nie zdecydowali się na organizację hucznego wesela, bo ona miała tylko dalekich krewnych, z którymi nie utrzymywała kontaktów, a on miał tylko matkę, babcię i jedną ciotkę.

Po ślubie wprowadzili się do teściowej. Miało to być rozwiązanie tymczasowe, bo mąż kobiety miał własne mieszkanie, które lata temu przepisał na niego jego ojciec. Teściowa, kiedy jej syn był niepełnoletni, postanowiła wynajmować należącą do niego nieruchomość. Dlatego mogli wprowadzić się tam dopiero po tym, jak minie okres wypowiedzenia umowy lokatorom.

Po dwóch miesiącach wyprowadzili się od teściowej, ale nie do swojego lokum, ale do innego miasta, bo mąż autorki listu dostał tam posadę. Kontrakt podpisano na 5 lat. Kiedy wygasł i mężczyzna dostał mniej korzystne warunki, zdecydowali się wrócić w rodzinne strony. Niestety na miejscu czekała na nich przykra niespodzianka.

Syn, synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki
Syn, synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki
Syn, synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki

Teściowa nie chce nam oddać naszego mieszkania!

Poszli porozmawiać z teściową. Przywitała ich z uśmiechem, który zszedł jej z twarzy, kiedy dowiedziała się, że chcą odzyskać mieszkanie, które zgodnie z prawem należało do nich. Kobieta nie była zadowolona z ich planów, bo od lat zarabiała na wynajmie mieszkania.

„Powinniście pomyśleć o nowym mieszkaniu. Możecie wziąć kredyt hipoteczny, przecież jesteście jeszcze młodzi. Już raz z wami mieszkałam, świetnie się dogadywaliśmy, wprowadźcie się do mnie, zbierajcie na pierwszy wkład” – usłyszeli od teściowej.

Kiedy nie zgodzili się na takie rozwiązanie, teściowa stwierdził, że chcą ją okraść z zarobku. Małżonkowie przyznają, że nie wiedzą, co zrobić, czy zbierać na kredyt, czy walczyć z teściową o mieszkanie.

Synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki
Synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki
Synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki

Co byście im doradzili?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Nie mogłam uwierzyć, że córka wybrała w sądzie swojego ojca, który rozbił naszą rodzinę. Postanowiłam się na nich zemścić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Filip Chajzer ostro o zmianach w składzie prowadzących „Dzień Dobry TVN”. Nowe gospodynie śniadaniówki nie będą zadowolone. Padły nieprzyjemne słowa

O tym się mówi: W całej Polsce ruszają wizyty duszpasterskie. Wyszło na jaw, ile wypada włożyć do koperty księdzu podczas kolędy. O tym powinni wiedzieć wierni