Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wielu z nas już zaopatruje się w opłatki, którymi przełamie się z bliskimi w wigilijny wieczór. Portal „O2” poprosił ks. Bartosza Rajnowskiego o wskazanie, gdzie najlepiej kupić opłatek i ile powinien kosztować. Co powiedział duchowny?

Opłatek ważny element Wigilii

Opłatki pojawiają się w zdecydowanej większości domów, w których zasiada się do wigilijnej wieczerzy. Wielu z nas zaopatruje się w opłatki kupione w kościele parafialnym, inni nabywają je w sklepach z dewocjonaliami, a jeszcze inni w hipermarketach. Ostatnie z wymienionych miejsc, budzi sporo emocji. Duchowny zabrał głos w tej sprawie.

Zdaniem ks. Rajnowskiego powinniśmy ze sceptycyzmem podchodzić do opłatków sprzedawanych w supermarketach. Z jakiego powodu?

„Opłatek to element tradycji Kościoła katolickiego. Powinien być pobłogosławiony i wypiekany zgodnie z uznaną recepturą - z czystej mąki i wody, bez żadnych dodatków. Nie mamy pewności, że opłatek kupowany w hipermarkecie jest zgodny z taką recepturą” – powiedział kapłan.

Ks. Bartosz Rajnowski/YouTube @FT Films Production, Distribution
Ks. Bartosz Rajnowski/YouTube @FT Films Production, Distribution
Ks. Bartosz Rajnowski/YouTube @FT Films Production, Distribution

Jednocześnie duchowny wskazał, że pewność co do składu będziemy mieli w przypadku opłatków kupionych w księgarniach katolickich, czy przy parafiach.

To też jest bardzo ważne

Duchowny wskazał, że oczywiście może się zdarzyć tak, że i opłatki z supermarketu będą wyprodukowane przez firmę, które zatwierdzone są przez komisję liturgiczną przy Konferencji Episkopatu Polski.

Duchowny zaznaczył, że najważniejsze dla osób wierzących powinno być to, żeby kupione opłatki zostały pobłogosławione przez kapłana. W tym celu należy zgłosić się do kapłana z zakupionymi opłatkami.

Opłatki/YouTube @Holy Name Cathedral
Opłatki/YouTube @Holy Name Cathedral
Opłatki/YouTube @Holy Name Cathedral

Wiedzieliście o tym?

To też może cię zainteresować: Nowy marszałek Sejmu w otwarty sposób zażartował z prezydenta RP. Opinia Szymona Hołowni o Andrzeju Dudzie szturmem zdobywa Internet. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące informacje o Lechu Wałęsie obiegły media. Były prezydent trafił do szpitala. Wiadomo, co mu dolega

O tym się mówi: To nie będzie łatwy czas dla większości Polaków. Podczas świątecznych zakupów wielu z nas złapie się za portfele. W tym roku zapowiada się drożyzna