Stolica Apostolska, która dotychczas relacjonowała o "stanie zapalnym w płucach" oraz problemach z oddychaniem, teraz przekazuje ważne informacje dotyczące zdrowia papieża.

Od soboty, 25 listopada, kiedy to poinformowano o "lekki stanie grypowym" papieża, sytuacja zdrowotna stała się przedmiotem zaniepokojenia dla całego świata katolickiego. Kilka godzin później Ojciec Święty udał się do kliniki Gemelli na badania, a podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański zabrakło go w oknie Pałacu Apostolskiego, gdy ogłosił, że z powodu problemów z płucami i trudności z oddychaniem nie ma sił nawet na odczytanie rozważań.

Ostatnia audiencja generalna odbyła się w Auli Pawła VI, a planowany wyjazd do Dubaju na konferencję klimatyczną został odwołany. Informacje płynące z Watykanu wskazywały na stan zapalny w płucach, choć sam Franciszek określił to jako "ostra infekcję oskrzeli". Teraz, na fali tych doniesień, nadszedł moment, który można nazwać przełomowym.

Oficjalne oświadczenie Watykanu brzmi: "Papież Franciszek czuje się lepiej, jednak nadal przechodzi terapię, a wystąpienia z Placu Świętego Piotra nie będzie, zaplanowano tylko transmisję". To pierwszy raz od początku informowania o chorobie, kiedy Stolica Apostolska donosi o poprawie stanu zdrowia papieża.

Mimo tej pozytywnej wiadomości, Ojciec Święty pozostaje chory i w trakcie terapii. Zdecydowano, że, podobnie jak w poprzednich dniach, unikać będzie zimnego powietrza i zaziębienia, stąd decyzja o odmowie niedzielnej modlitwy Anioł Pański w kaplicy Domu Świętej Marty. Jego wystąpienie będzie transmitowane na plac Świętego Piotra, aby wierni mogli nadal uczestniczyć w modlitwie, będąc jednocześnie świadkami poprawy zdrowia ich duchowego lidera.

Stan zdrowia papieża Franciszka staje się nie tylko kwestią medyczną, ale również sprawą, która łączy wiernych na całym świecie w modlitwie i trosce o ich duchowego przewodnika. Oczekiwania na kolejne doniesienia z Watykanu są ogromne, a jednocześnie wierni wierzą, że ich modlitwy przyczynią się do pełnego powrotu Ojca Świętego do zdrowia.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Moja synowa narobiła mi wstydu przed rodziną. Nie wiem, jak mogła zrobić mi coś takiego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rekonstrukcja zdarzeń i niewyjaśnione fakty w sprawie Gabriela Seweryna. Co się stało 28 listopada