Jedna z czytelniczek portalu "Twoja strona" postanowiła podzielić się swoją historią. Autorka listu jest już starszą kobietą. Przyszło jej mierzyć się z dramatyczną sytuacją. Choć oddała swoim dzieciom całe życie, one odwdzięczyły się jej w najgorszy możliwy sposób.

Miałam własne mieszkanie

Autorka listu miała mieszkanie w jednej z miejscowości pod Poznaniem. Kupiła je wspólnie z mężem. To tam wychowała dwójkę synów Antka i Marka. Obaj są już dorośli i poszli na swoje. Obaj mężczyźni mieszkają pod Warszawą, ale do tej pory mogła na nich liczyć. Przyjeżdżali szmat drogi tylko po to, żeby zabrać ją do lekarza.

Byli oparciem dla swojej mamy także po tym, jak zmarł ich ojciec. Niestety okazała się, że ta dobroć podszyta była chęcią przejęcia mieszkania.

"Doradzali żebym już za życia zrobiła im darowiznę, bo później trafi mieszkanie w niepowołane ręce i więcej będzie z tym papierologii. Myślałam, że moi kochani chłopcy, chcą jak najlepiej. Pojechałam do notariusza razem z nimi, niby urzędnik wszystko mi tłumaczył, ale ja się na tym nie znam, podpisałam co trzeba było" - napisała w liście.

Bracia/YouTube @Czas na historię
Bracia/YouTube @Czas na historię
Bracia/YouTube @Czas na historię

Spakowali mi walizki i wywieźli do domu na wsi

Przed trzema dniami synowie oznajmili matce, że zamierzają wynająć należące już do nich mieszkanie. Spakowali jej walizki i zawieźli na wieś, do starego domu, w którym niegdyś mieszkali jej rodzice.

Niestety dom od długiego czasu stał pusty, co czuć w każdym kącie. Ściany są popękane, nierówna podłoga trzeszczy przy każdym kroku, grożąc zawaleniem. Okna są pokryte taką warstwą kurzu i brudu, że ledwie przedziera się przez nie światło.

Jakby tego było mało, wszędzie pełno jest pajęczyn, robaków i zdechłych myszy. Autorka listu nie ukrywa, że nie są to warunki, w których da się mieszkać, zwłaszcza w jej wieku. "Muszę wrócić do swojego starego mieszkania, ale na nic nie mam wpływu. Doradźcie mi proszę, co powinnam zrobić, by odzyskać swoje mieszkanie i swoje dawne życie" - napisała.

Seniorka/YouTube @Ploteczki
Seniorka/YouTube @Ploteczki
Seniorka/YouTube @Ploteczki

Widzicie jakieś wyjście z tej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Dominika Gwit nie ma dobrych wieści dla swoich fanów. Aktorka zabrała głos w sprawie swojego męża. Potwierdziły się krążące od pewnego czasu plotki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niebywałe wieści o pewnej 70-letniej kobiecie. Seniorka powitała na świecie bliźnięta. Trzy lata wcześniej została matką pierwszy raz. Jak to możliwe

O tym się mówi: Pojawiały się pierwsze prognozy pogody na Boże Narodzenie. Czy możemy liczyć w tym roku na białe święta