Nie dla wszystkich czas na przygotowywanie potraw jest łatwo dostępny, co skłania niektórych do sięgnięcia po gotowe dania z renomowanych restauracji. Anna Korcz i Magda Gessler zaprezentowały swoje świąteczne oferty, ale pierwsze, co przychodzi nam na myśl, to: tanio to nie będzie.

Potrawy podpisane znanymi nazwiskami nigdy nie należały do najtańszych. Wzrost inflacji, rosnące koszty utrzymania lokali, a także płace dla pracowników restauracji sprawiają, że ceny w tym sezonie mogą być wyższe niż kiedykolwiek wcześniej. Ile więc trzeba będzie zapłacić za smakowite dania świąteczne od Magdy Gessler i Anny Korcz?

Zaczynając od zupy grzybowej z łazankami, ulubionej potrawy gwiazdy "Na Wspólnej", za litr trzeba będzie wyłożyć 65 zł, natomiast gospodyni "Kuchennych Rewolucji" prosi 83 zł za 900 ml. Pierogi z kapustą i grzybami u Magdy Gessler kosztują 51 zł za 5 sztuk, czyli ponad 10 zł za jednego pieroga. W przypadku Anny Korcz tańszym rozwiązaniem okazują się być pierogi w ilości 1 kg za 65 zł. Czerwony barszcz z uszkami to nieodłączny element wigilijnego menu, a tu różnice również są znaczące. Za litr barszczu u Korcz zapłacimy 40 zł, a u Gessler 65 zł za 900 ml. Jeśli zaś marzymy o uszkach, to ceny idą w górę - u Korcz 90 zł za kilogram, a u Gessler 70 zł za 10 sztuk!

Choć same potrawy prezentują się kusząco, wydaje się, że taniej może być samodzielne przygotowanie świątecznych smakołyków w domu. Szczególnie przy dużym stole wigilijnym dla wielu osób, wydatki na gotowe dania mogą okazać się wyzwaniem dla portfela, zwłaszcza gdy dochodzą do tego jeszcze prezenty. Decyzja między gotowymi potrawami od gwiazd a tradycyjnym domowym gotowaniem to prawdziwy świąteczny dylemat, którym wielu z nas będzie musiało się zmierzyć.

Jak informował portal "Życie News": Największa tajemnica Igi Świątek wyszła na jaw. Przed kamerami na temat tenisistki wypowiedziała się jej psycholożka. Tego nikt się nie spodziewał

Przypomnij sobie: Znane są wyniki sekcji Gabriela Seweryna. Czy udało się ustalić przyczyny nagłego odejścia bohatera "Królowych życia"