Marzenia o białym Bożym Narodzeniu w Polsce wzbudziły gorące dyskusje, gdy śnieg rozgościł się w kraju. Czy jednak marzenia te zostaną spełnione? Najnowsze informacje od synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) rzucają światło na tę kwestię, choć odpowiedź może zaskoczyć wielu, pisze Goniec.

Tradycyjnie pytanie o śnieg na Boże Narodzenie pozostaje otwarte do samego końca grudnia. Długoterminowe prognozy pogody to swoista loteria, a ich trafność zależy od wielu zmiennych. W najnowszym komunikacie IMGW pojawiają się jednak informacje, które mogą rozwiać niektóre wątpliwości.

Miesięczne opady w grudniu przewyższają normę, co zazwyczaj byłoby obiecującym sygnałem dla miłośników białego puchu. Niestety, temperatura może stanowić przeszkodę. Zgodnie z wstępnymi prognozami, grudniowa temperatura utrzyma się w normie, a nawet może być nieco wyższa. Grzegorz Walijewski, rzecznik IMGW, wyjaśnił, że istnieje realne prawdopodobieństwo, iż temperatura w całej Europie będzie powyżej normy.

Co to oznacza dla Bożego Narodzenia w Polsce? Śniegu można spodziewać się tylko w jednym miejscu - w terenach górskich. Rzecznik IMGW podkreślił, że na nizinach, w miastach takich jak Poznań, Wrocław, Kraków, Warszawa, Gdańsk czy Białystok, temperatura nie spadnie poniżej zera. W tych miejscach zamiast przygotować się na mrozy, lepiej zaopatrzyć się w parasol i nieprzemakalne buty, ponieważ synoptycy ostrzegają przed możliwymi ulewnymi deszczami.

Jednak nie wszystko jest stracone dla miłośników białego krajobrazu. Grzegorz Walijewski wskazał, że śnieg prawdopodobnie pojawi się w terenach górskich. Planując świąteczny wyjazd w te rejony, można mieć szansę cieszyć się choć chwilą radości z opadającego śniegu.

Tak więc, mimo że prognozy nie są zbyt obiecujące dla większości Polski, góry mogą okazać się magicznym miejscem, gdzie Boże Narodzenie 2023 okaże się śnieżnym świętem. Czyż to nie byłoby niezapomniane przeżycie? W końcu, święta Bożego Narodzenia są czasem pełnym niespodzianek, a aura świąt nie zawsze podlega prognozom meteorologicznym.

Jak informował portal "Życie News": Agnieszka Woźniak-Starak otrzymała wyjątkowy dar w spadku po ukochanym mężu. Dziennikarka zamieszkała w niesamowitym sama. Nie żyje w nim sama

Przypomnij sobie: Zaskakujące wieści z brytyjskiego dworu. Król Karol III ma poważnie rozważać abdykację w kolejnym czasie. Jest data przejęcia tronu przez Williama