Portal "Przytulność" podzielić się receptą na zachowanie optymizmu mimo wszystkich przeciwności losu. Recepta jest dość prosta. Na czym polega?

Jak zachować optymizm mimo przeciwności losu?

Wnuczka zapytała niegdyś dziadka o to, jak udaje mu się zachować optymizm, choć los go nie oszczędza. Senior przyznał, że kiedyś był zgorzkniały i nie umiał się niczym cieszyć. Wtedy na jego drodze pojawił się pewien mądry kapłan, który poradził mu robienie trzech prostych rzeczy. Jak zaznaczył, robi to każdego dnia, wychodząc z domu.

Pierwszą rzeczą, jaką robi, jest patrzenie w niebo. Ten krok przypomina mu zawsze o tym, że jego Anioł Stróż zawsze czuwa nad nim i jego duszą. Potem zwraca swój wzrok na ziemię. To ma mu przypomnieć, że życie każdego z nas kończy się właśnie w tym miejscu. Wtedy "zdaję sobie sprawę, jak mało miejsca trzeba dla mojego grobu".

Niebo/YouTube @Prawdziwe życie w Bogu - Polska
Niebo/YouTube @Prawdziwe życie w Bogu - Polska
Niebo/YouTube @Prawdziwe życie w Bogu - Polska

Trzeci krok. Zawsze o tym pamiętaj

Mężczyzna przyznał, że trzecim krokiem jest rozejrzenie się po otaczającym świecie. To ma uświadamiać nam, że na świecie nie brakuje osób, które cierpią głód, choroby i biedę. Dzięki temu można skoncentrować się nie na tym, czego nam brakuje, ale na tym, jak wiele mamy.

"Tak właśnie, moja droga, udało mi się przetrwać wszystkie trudności i pozostać szczęśliwym i beztroskim" - powiedział mężczyzna, podkreślając, że żyje w zgodzie ze sobą, Bogiem i otaczającymi go ludźmi. To wszystko pozwala mu z radością i spokojem kroczyć przez życie i przyjmować to, co go spotyka.

Senior/YouTube @Aktualności 360
Senior/YouTube @Aktualności 360
Senior/YouTube @Aktualności 360

Co o tym sposobie sądzicie?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Zawsze pomagałam teściowej i nie prosiłam o nic w zamian. Kiedy potrzebowałam jej pomocy, odmówiła. Powód mnie zasmucił

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pracownicy "Wiadomości" mogą pochwalić się imponującymi zarobkami. Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć Holecka, Adamczyk, Kielczyk i Lewandowska

O tym się mówi: Daniel Martyniuk znów na językach wszystkich. Syna króla disco polo ma wielkie plany na przyszłość. Czy Zenek poczuje oddech własnego syna na plecach