W piątek, 17 października, świat sztuki stracił jednego z najwybitniejszych polskich aktorów - Macieja Damięckiego. Smutną wiadomość o jego śmierci przekazali bliscy artysty, Mateusz i Matylda, poprzez swoje profile w mediach społecznościowych. Potwierdzenie nadeszło także od żony Macieja, Joanny, oraz Związku Artystów Scen Polskich (ZASP). To ogromna strata dla polskiego kina, teatru i dubbingu, gdyż Damięcki był cenionym artystą, znany m.in. z roli w kultowych filmach takich jak "Rozmowy kontrolowane" czy "Ciało".

Wzruszający wpis na profilu ZASP opisuje Macieja Damięckiego jako "wspaniałego aktora filmowego, teatralnego i dubbingowego". Przypomina o jego znakomitych występach w filmach i serialach, takich jak "Stawka większa niż życie", "Czas honoru", "Chłopi", "Ekstradycja", czy "Plebania". Podkreśla również jego uśmiech i empatię wobec koleżanek i kolegów, co zdobyło mu szacunek widzów i branży filmowej.

Pogrzeb Macieja Damięckiego, choć jeszcze nieokreślony pod względem daty i szczegółów, budzi pewne kontrowersje i pytania. Mimo tradycji chowania członków rodziny Damięckich na warszawskich Powązkach, obecnie trwa tam remont zabytkowego muru Katakumb, co komplikuje dostęp do grobu rodziny. To wyjątkowe miejsce, znane warszawiakom, gdzie co roku artysta odwiedzał swoich zmarłych rodziców i dziadków.

Możliwe jest, że w związku z utrudnieniami logistycznymi rodzina zdecyduje się na alternatywne miejsce pochówku. Jedną z opcji jest pochówek w grobie pierwszej żony Macieja, Anity Dymszówny, na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie. Aktorka ta była córką słynnego Adolfa Dymszy. Bieżące informacje na temat daty i organizacji pogrzebu będziemy przekazywać na bieżąco.

Śmierć Macieja Damięckiego pozostawiła w sercach wielu fanów ogromną pustkę. Jego dziedzictwo artystyczne, pełne talentu i profesjonalizmu, będzie trwać wiecznie w polskim kinie i teatrze.

Jak informował portal "Życie News": Atmosfera na Woronicza robi się coraz bardziej nerwowa. Magdalena Ogórek starła się z posłanką. Padły ostre słowa

Przypomnij sobie: Na jaw wychodzą najnowsze informacje o Kamilku z Częstochowy. Wiadomo już, co stanie się z rodzeństwem ośmiolatka. Ojciec chłopca stara się o dzieci