Emilian Kamiński, wybitny polski aktor, odszedł prawie rok temu, pozostawiając pustkę w sercach wielu ludzi. Jego żona, Justyna Sieńczyłło, przez ten czas w milczeniu przeżywała żałobę. Jednak teraz postanowiła podzielić się z mediami tym, jak wyglądały ostatnie dni życia jej męża oraz jak Emilian skrywał swoją chorobę, informuje Pomponik.

Dla wielu fanów Emilian Kamiński był osobą, która emanowała radością i energią na scenie oraz w życiu codziennym. Mało kto zdawał sobie sprawę z tego, że aktor przez długi czas walczył z ciężką chorobą. Jak wyznała Justyna Sieńczyłło w najnowszym wywiadzie, Emilian dobrze wiedział o swoim stanie zdrowia, ale postanowił nie dzielić się tą informacją z nikim.

"Nie chciał nikogo martwić. Nie chciał, by ktoś się nad nim użalał i litował. On był twardym człowiekiem. Nawet jak mdlał podczas prób, mówił, że to z przemęczenia. Przed spektaklami ustawiał sobie w garderobie oddech i grał jak gdyby nigdy nic. Nikt nie podejrzewał, że mierzy się z tak straszną chorobą. Intensywnie pracował do samego końca, do tego stopnia, że nakręcił "U Pana Boga w Królowym Moście" - zarówno film, jak i serial, i nikt z planu nie wiedział, jak bardzo walczył wtedy z chorobą i bólem. Starał się żyć tak, jakby był zdrowy, nie odpuszczał" - powiedziała Justyna Sieńczyłło.

Niektórzy najbliżsi przyznali, że były momenty załamania Emiliana Kamińskiego, ale zawsze starał się ukrywać swoje słabości. Dla aktora ważne było, by kontynuować pracę i realizować swoje zawodowe marzenia.

W wywiadzie Justyna Sieńczyłło podkreśla również, że choć Emilian już nie żyje, jego duch nadal jest obecny w ich życiu i pracy. Rodzina postanowiła kontynuować jego dzieło, a Teatr Kamienica, którym Emilian tak bardzo się opiekował, nadal funkcjonuje i przyciąga widzów.

To wzruszające świadectwo miłości i determinacji Emiliana Kamińskiego, który nie chciał pozwolić, by choroba pozbawiła go pasji i możliwości spełniania swoich zawodowych marzeń. Jego historia stanowi inspirację i przypomina nam, że nawet w obliczu trudności można walczyć i kontynuować to, co się kocha.

Wspomnienie o aktorze, który zyskał ogromne uznanie w Polsce i pozostawił trwały ślad w sercach wielu ludzi, to również szansa, by docenić jego wielki wkład w kulturę i sztukę. Emilian Kamiński pozostaje w naszej pamięci jako niezwykły artysta i człowiek.

To też może cię zainteresować: Dawid Kubacki ogłosił zaskakujące wieści. Marta Kubacka pilnie reaguje na wpis męża

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Prokuratura zabrała głos w sprawie Cezarego Olszewskiego. Na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące tancerza. Znana jest prawdopodobna przyczyna odejścia