W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy świat show-biznesu i kina stracił wiele wybitnych postaci, których wkład w kulturę jest trudny do przecenienia.

Jerzy Połomski (18 września 1933 — 14 listopada 2022)

Jerzy Połomski, nazywany królem dancingów, był jednym z najwybitniejszych polskich wokalistów. Przez ponad 60 lat jego kariera trwała na estradzie, podczas których to wylansował przeboje takie jak "Cała sala śpiewa z nami" oraz "Bo z dziewczynami".

Jan Nowicki (5 listopada 1939 — 7 grudnia 2022)

Jan Nowicki, legenda polskiego kina, pozostawił trwały ślad w kinematografii. Zagrał w kultowych filmach takich jak "Wielki Szu", "Sanatorium pod klepsydrą" i "Sztos". Był także ojcem znanego aktora Łukasza Nowickiego.

Emilian Kamiński (10 lipca 1952 — 26 grudnia 2022)

Emilian Kamiński, ukochany aktor polskiej publiczności, założył Teatr Kamienica i wcielał się w rolę Wojtka Marszałka w popularnym serialu "M jak miłość". Jego talent aktorski i charyzma zdobyły serca widzów.

Leonard Pietraszak (6 listopada 1936 — 1 lutego 2023)

Leonard Pietraszak, legenda polskiego kina i teatru, zdobył rozgłos rolą w serialu "Czarne chmury". Pojawił się także w tak znanych produkcjach jak "Czterdziestolatek" Jerzego Gruzy czy "Vabank" Juliusza Machulskiego.

Janusz Weiss (31 maja 1948 — 10 marca 2023)

Janusz Weiss, polski dziennikarz, artysta kabaretowy i prezenter radiowy oraz telewizyjny, pozostawił niezapomniane ślady w mediach. Był współzałożycielem Radia Zet i prowadził autorską audycję "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie" obok Andrzej Woyciechowskiego.

Wincenty Grabarczyk (19 sierpnia 1931 — 13 maja 2023)

Wincenty Grabarczyk, polski aktor, reżyser teatralny i dyrektor teatrów, znany m.in. z roli w telenoweli "Klan", którą dzielił z synem, Andrzejem Grabarczykiem.

Kacper Tekieli (23 listopada 1984 — 17 maja 2023)

Kacper Tekieli, alpinista i instruktor wspinaczki sportowej, który tragicznie zginął podczas wspinaczki w szwajcarskich Alpach. Jego życie związane było również z olimpijką Justyną Kowalczyk.

Barbara Borys-Damięcka (2 listopada 1937 — 9 czerwca 2023)

Barbara Borys-Damięcka, znana reżyserka teatralna i telewizyjna, pozostawiła niezapomniane ślady w polskim show-biznesie. Jej prace obejmowały wiele znanych programów i przedstawień teatralnych, a także rolę w polskim Senacie.

Hanna Zembrzuska (7 sierpnia 1934 — 16 czerwca 2023)

Hanna Zembrzuska, polska aktorka teatralna i filmowa, znana ze swoich wystąpień w Teatrach Ateneum, Narodowym, Polski i na Woli. Przez wiele lat była żoną aktora Jana Kobuszewskiego.

Miriam Aleksandrowicz (1 września 1957 — 5 lipca 2023)

Miriam Aleksandrowicz, legenda polskiego dubbingu, podkładała głos pod liczne kultowe postacie z filmów i seriali animowanych. Jej głos znały pokolenia widzów, a jej kreacje, takie jak Muriel z "Chojrak - tchórzliwy pies" czy Shenzi w "Królu Lwie", pozostaną niezapomniane.

Andrzej Precigs (22 sierpnia 1949 — 26 sierpnia 2023)

Andrzej Precigs, znakomity aktor teatralny, filmowy i głosowy, wyróżniał się wieloma rolami w kultowych polskich filmach. Jego talent aktorski zdobył uznanie widzów, a występy w takich produkcjach jak "Lalka" czy "Nad Niemnem" na stałe wpisały się w historię polskiego kina.

Stanisław Radwan (10 marca 1939 — 14 października 2023)

Stanisław Radwan, wybitny kompozytor, scenarzysta i aktor, związany z Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, pozostawił trwałe ślady w kulturze polskiej. Jego prace obejmowały współpracę z wybitnymi reżyserami i kompozytorami.

Wojciech Korda (11 marca 1944 — 21 października 2023)

Wojciech Korda, polski wokalista rockowy i kompozytor, pozostawił niezapomniany ślad w muzyce. Był liderem zespołu Niebiesko-Czarni i stworzył takie przeboje jak "Niedziela będzie dla nas". Prywatnie był mężem Ady Rusowicz i ojcem piosenkarki Anny Rusowicz.

Cezary Olszewski (17 lipca 1981 — 30 października 2023)

Cezary Olszewski, znakomity tancerz, zdobył uznanie publiczności jako uczestnik programu "Tańca z gwiazdami". Jego wszechstronność i talent taneczny sprawiły, że był jednym z najlepszych tancerzy w kraju.

Te wybitne osobowości odeszły, ale ich dorobek artystyczny i wkład w kulturę pozostaną w naszej pamięci na zawsze. Wspominamy ich z szacunkiem i wdzięcznością za to, co przekazali światu.

Jak informował portal "Życie News": Z życia wzięte. Wydałam sporo pieniądze na znicze i wiązanki na groby najbliższych. Siostra nie kupiła nic

Przypomnij sobie: Niebywałe wiadomości o Danielu Martyniuku. Wyszło na jaw, czy ślub syna króla disco polo jest legalny. Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał