Starsza kobieta pewnego dnia zachorowała. Nie miała nawet pieniędzy na chleb. Chciała zwrócić się o pomoc do sąsiadki, ale w końcu zmieniła zdanie. Zjadła zupę bez chleba i nic strasznego z tego powodu się nie stało. Prawie nigdy nie prosiła nikogo o pomoc.

Kobieta/YouTube @Ekstra News
Kobieta/YouTube @Ekstra News
Kobieta/YouTube @Ekstra News

Pewnego razu życie zmusiło ją do poproszenia o pomoc. Poszła do sąsiadki, żeby ta kupiła jej mleko. Kobieta co prawda nie odmówiła, ale dopiero dwa dni później przyniosła mleko. Stwierdziła, że to nic pilnego i wyszła do sklepu, kiedy jej to odpowiadało. Staruszka obyła się bez niego, kiedy go potrzebowała.

Jak mówiła jej mama, w tym życiu trzeba polegać tylko na sobie. Tą zasadą kierowała się przez całe życie i nie liczyła na niczyją pomoc. O pomoc zwracała się tylko w skrajnych przypadkach i tylko do najbliższych osób. Była większa szansa na to, że potraktuje tę sprawę poważniej.

Nie pożyczała od nikogo pieniędzy, nawet od rodziny. Zaległości finansowe bardzo psują relacje z bliskimi. Lepiej zachować pozytywne relacje z krewnymi niż psuć je z powodu czegoś tak przyziemnego, jak pieniądze. To była dewiza starszej pani.

Nie pożyczała nawet na leki. Jeśli jej brakowała, starała się kurować domowymi sposobami. Nie prosiła też o to, żeby ktokolwiek ją odwiedzał. Nie obraża się, kiedy ktoś nie zaprosi jej na przyjęcie. Znajduje sobie w tym czasie po prostu inne zajęcie. Stwierdziła, że bez użalania się nad sobą, znaczne łatwiej jest stawiać czoła codzienności.

Starsza kobieta/YouTube @Czas na historię
Starsza kobieta/YouTube @Czas na historię
Starsza kobieta/YouTube @Czas na historię

Nawet kiedy przychodzą jej do głowy smutne myśli, że jej własne dzieci jej nie odwiedzają, odpędza je od siebie. Jaki jest sens zadręczania się? W końcu to niczego nie zmieni!

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Moja synowa nie szanuje w ogóle naszych tradycji. Już nawet nie chce siadać z nami do wspólnego stołu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiele osób popełnia te błędy w uprawie grudnika. Przez to roślina nie kwitnie. Jak sprawić, że znów grudnik obsypie się kwiatami

O tym się mówi: Wraca głośna sprawa Kamilka z Częstochowy. Wkrótce w miejscu spoczynku chłopca pojawią się prawdziwe tłumy. Zaplanowano specjalną uroczystość