Janusz Gajos zyskał ogromną sympatię widzów rolą Janka Kosa w serialu "Czterej pancerni i pies". Jak podaje portal "Goniec", aktor o mało nie przypłacił tej roli życiem. Aż trudno uwierzyć w to, co się wydarzyło.

To mogło się skończyć tragicznie dla Janusza Gajosa

Prace na planie "Czterech pancernych i psa" ruszyły w styczniu 1965 roku. Janusz Gajos nie krył zaskoczenia, że dostał angaż. W jednym z wywiadów przyznał, że z jednej strony szansa zdobycia popularności była czymś, o czym marzył, z drugiej zaś myśl ta budziła w nim przerażenie.

Tuż przed rozpoczęciem kręcenia zdjęć, Janusz Gajos odbył zasadniczą służbę wojskową, dzięki czemu dużo łatwiej było mu się odnaleźć na poligonowych warunkach. Jak sam przyznawał, różnica polegała na tym, na poligonie nie musiał niczego powtarzać, a w trakcie kręcenia serialu konieczne okazywało się robienie dubli.

To było dość wyczerpujące dla aktorów, którzy wykorzystywali każdą nadarzającą się okazję na odpoczynek i krótkie drzemki. Jedną z takich drzemek Janusz Gajos przypłacił niemal życiem. Aktor opisał ze szczegółami przebieg zdarzenia.

Pola Raksa i Janusz Gajos/YouTube @Paula Rodak
Pola Raksa i Janusz Gajos/YouTube @Paula Rodak
Pola Raksa i Janusz Gajos/YouTube @Paula Rodak

Janusz Gajos omal nie przypłacił tego życiem

"Był sierpniowy, piękny dzień. Przyjechałem na zdjęcia około 6 rano, aby nakręcić jedno ujęcie. Miałem trzy, a może i cztery godziny wolnego. Położyłem się na trawie i zasnąłem. Obudziłem się pod ciężarówką, która przejechała przez moje nogi. Zobaczyłem zbliżające się tylne koła i zrobiłem jakiś niesamowity przewrót uciekając spod tego samochodu" - relacjonował Gajos.

Na szczęście wszystko skończyło się na dwumiesięcznym pobicie w szpitalu. Aktor nie stracił czucia w nogach, choć mogło być nieciekawie.

Janusz Gajos / YouTube: CANAL+ SPORT
Janusz Gajos / YouTube: CANAL+ SPORT
Janusz Gajos / YouTube: CANAL+ SPORT

Wiedzieliście o tym?

To też może cię zainteresować:Przykre wieści płyną ze świata kina. Odeszła kolejna aktorka serialu "Świat według Kiepskich". Fani produkcji mówią o "klątwie"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Wielbiciele polskiej muzyki pogrążyli się w smutku. Do mediów dotarły wieści o nagłym odejściu jednej z legend rodzimej estrady. Artysta miał 85 lat

O tym się mówi: Wiele osób popełnia te błędy w uprawie grudnika. Przez to roślina nie kwitnie. Jak sprawić, że znów grudnik obsypie się kwiatami