Jak informuje serwis Pomponik, w wieku 51 lat zmarł prowadzący cieszącego się dużą popularnością programu „Poszukiwacze historii” emitowanego na antenie Polsat Play. Do śmierci doszło w miejscowości Parzymiech. Badacz od miesięcy prowadził ekspertyzy grodu w Spycimierzu.

Radosław Herman zmarł nagle w sobotę 21 października 2023 roku. Miał 51 lat. Zgodnie z informacjami dziennikarzy portalu klobucka.pl w trakcie pracy doszło do zatrzymania akcji serca u znanego archeologa.

Tragiczna wiadomość dotarła do nas z Parzymiech. Przed dwoma godzinami informowaliśmy o nagłym zatrzymaniu akcji serca w tej miejscowości. Przed chwilą otrzymaliśmy informację, że nie żyje historyk, archeolog, przyjaciel wielu ludzi i doskonale znana postać z naszego powiatu Radosław Herman. To do niego wzywany był Zespół Ratownictwa Medycznego – poinformowali dziennikarze.

Smutne informacje dla fanów popularnego programu stacji Polsat. Na antenie nie zobaczymy już prowadzącego show. Odszedł w wieku zaledwie 51 lat

Prowadzący program współwłaściciel firmy archeologicznej Arch-Tech i prezes stowarzyszenia Alchemia Czasu przez ostatnie miesiące badał gród w Spycimierzu. Przez lata nazywany był uniejowskim archeologiem, gdyż przez lata angażował się mocno w promocję historii tego miejscowości.

Tragiczne informacje o śmierci badacza potwierdziło min. radio 5. Gwiazdę pożegnały również władze stacji Polsat Play. Na Facebooku ukazał się pożegnalny wpis, w którym podkreślono, że był wybitnym archeologiem i popularyzatorem historii, przekonującym widzów, że średniowiecze to najciekawsza historycznie epoka.