Od zarania dziejów ludzkość stara się odkryć, co może przynieść przyszłość. Stąd ogromna popularność jasnowidzów, proroków i mistyków. Portal "Gazeta" przypomina postać Katarzyny Szymon, znanej polskiej mistyczki. Kobieta miała doznawać widzeń i nosić stygmaty. Co przewidziała dla naszego kraju?

Czego doświadczała Katarzyna Szymon?

Katarzyna Szymon utrzymywała, że została obdarzona stygmatami. Miała doznawać widzeń Maryi, która miała przed nią odsłonić tajemnice przyszłości naszego kraju. Największą popularnością "Katarzynka" cieszyła się w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. Pierwszego widzenia miała doznać w pierwszy piątek Wielkiego Postu w 1946 roku.

W trakcie jednej z wizji miała usłyszeć od Maryi, że nadejdzie wielki kataklizm, z którego ocaleć ma tylko jeden region naszego kraju. Pochodząca ze Śląska Katarzyna Szymon zdradziła, że to właśnie region, w którym żyła ma zostać uchroniony przed najgorszym.

"Przyjdą ciężkie czasy. [...] A gdy to będzie się działo, zatykajcie i zaciemniajcie okna. Nie wychodźcie na podwórko i nie wyglądajcie na zewnątrz, bo nie wytrzymacie grozy, która będzie szła. Tylko w pokojach bądźcie, uklęknijcie i módlcie się szczerze. Ze łzami w oczach proście: Jezu nie karz nas, Jezu ratuj nas. Jezu wysłuchaj nas. Trzeba dużo prosić. I straszna kara przejdzie po modlitwie i będzie jeszcze dobrze na Ziemi" - miała jej przekazać Maryja.

Katarzyna Szymon/ YouTube @Krzysztof Łukaszewicz
Katarzyna Szymon/ YouTube @Krzysztof Łukaszewicz
Katarzyna Szymon/ YouTube @Krzysztof Łukaszewicz

Warto zachować dystans

Widzenia Katarzyny Szymon nigdy nie zostały przez Kościół uznane, co miało wynikać choćby z faktu, że w wielu punktach były sprzeczne z jego nauczaniem. Podważano również to, że rany znajdujące się na jej ciele były stygmatami. Poinformowała o tym w 1988 roku Kuria Metropolitarna w Katowicach.

Choć wnioskowane o beatyfikację "Katarzynki", proces ten nigdy nie został zainicjowany. Ks. dr Michał Kaszowski na łamach katolickiego wydawnictwa "Vox Domini" nie wahał się nawet określić ją "fałszywą wizjonerką".

Katarzyna Szymon/YouTube @MARIA JOANNA od Aniołów
Katarzyna Szymon/YouTube @MARIA JOANNA od Aniołów
Katarzyna Szymon/YouTube @MARIA JOANNA od Aniołów

Zachęcamy, żeby do wszystkich wizji podchodzić z dużą rezerwą. Większość z przepowiedni charakteryzuje się dużym stopniem ogólności, co pozwala je w sposób dowolny interpretować i przypisywać do dowolnych zdarzeń, najczęściej już po ich zaistnieniu.

To też może cię zainteresować: Aleksander Kwaśniewski opowiedział o problemach ze zdrowiem. "Wyszedłem z kliniki o własnych siłach, a dwie godziny później nie mogłem wstać"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Andrzej Piaseczny zaskoczył szczerym wyznaniem. Zdradził, kto skłonił go do wyjawienia swojej orientacji. Jego słowa zaskakują

O tym się mówi: Danuta Holecka nie ma powodu do narzekania. Gwiazda TVP może liczyć na ogromne zarobki. Sumy robią wrażenie