Nie można zaprzeczyć, że trendy w imionach zmieniają się z czasem. Corocznie na stronach rządowych publikowane są zestawienia najpopularniejszych imion dla dziewczynek, a przez dłuższy okres czasu imię oznaczające mądrość zajmuje czołowe miejsce na liście popularności.

Wybór imienia dla dziecka może być podyktowany różnymi powodami. Niektórzy rodzice wybierają imię na podstawie jego znaczenia, inni mogą kierować się patronem dnia narodzin dziecka w nadziei na szczególną ochronę. Popularne są także imiona dedykowane bliskim krewnym oraz te, które nawiązują do ulubionych postaci literackich lub z popkultury.

W rankingu imion dla chłopców, Nikodem znalazł się na pierwszym miejscu po zrobieniu znacznego skoku, gdyż w drugiej połowie 2022 roku zajmował czwartą pozycję. To oznacza, że Antoni, który dotychczas prowadził w rankingach, został zepchnięty z miejsca lidera. Trzecie miejsce na podium zajmuje Jan, który spadł z drugiej pozycji. W zestawieniu najpopularniejszych imion dla chłopców można także spotkać Aleksandra, Franciszka, Mikołaja, Ignacego i Stanisława.

W pierwszej połowie 2023 roku na czele listy najpopularniejszych imion dla dziewczynek znalazła się Hanna. To imię zyskało pierwsze miejsce, zdejmując z tronu poprzednie liderki.


To też może cię zainteresować:
Danuta Martyniuk zdradziła plany na najbliższą przyszłość. Czeka ją zagraniczna podróż. To nie wszystko

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W „Faktach” TVN ostro rozprawiono się z Telewizją Polską. Prowadząca program Anita Werner nie zostawiła na stacji suchej nitki. Widzowie otwarli usta

O tym się mówi: Kto może pojawić się na weselu Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego. Iza Krzan postanowiła zabrać głos w sprawie