Jak przypomina portal "O2", jedną z najpopularniejszych polskich mistyczek była Katarzyna Szymon. Miała doznawać widzeń Maryi, w których ta przekazywała jej, co czeka nas w przyszłości. Jeden z obszarów naszego kraju zostanie ocalony. Poznajcie szczegóły!

Kim była Katarzyna Szymon

Katarzyna Szymon przyszła na świat 21 października 1907 roku. Od najmłodszych lat musiała się mierzyć z trudnymi doświadczeniami. Po śmierci matki trafiła pod opiekę ojca i macochy. Żyła w nędzy i doświadczała przemocy domowej. Ukończyła zaledwie 3 klasy szkoły podstawowej. Nie umiała ani pisać, ani czytać.

Jak sama utrzymywała, kiedy jej ojciec wypędził ją z domu, poszła do przydrożnego krzyża, gdzie miała doznać pierwszego objawienia. Relacjonowała, że głos z nieba zapewnił ją, że jej ojciec się zmieni i faktycznie tak się stało. Mężczyzna nawrócił się i wstąpił do III Zakonu Świętego Franciszka.

W 1946 roku miała otrzymać stygmaty, choć kościół zakwestionował nadprzyrodzony charakter ran na jej ciele. Katarzyna Szymon miała również doznawać wizji przyszłości. Co w nich dostrzegła?

Katarzyna Szymon/YouTube @MARIA JOANNA od Aniołów
Katarzyna Szymon/YouTube @MARIA JOANNA od Aniołów
Katarzyna Szymon/YouTube @MARIA JOANNA od Aniołów

Ocalony region

Świadkowie transów Katarzyny Szymon wskazywali, że w ich trakcie miała mówić m.in. w języku hebrajskim i aramejskim, choć nigdy się go nie uczyła. W jednym z widzeń miała usłyszeć od Maryi, że wiele krajów Europy ucierpi. Zniszczenia miały nie ominąć Polski. Tylko jeden z obszarów naszego kraju miał zostać ocalony.

Szymon przekonywała, że ma dojść do zniszczenia m.in. Rosji, Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Ocaleć miał Śląsk.

"Przestańcie już grzeszyć, przeklinać, upijać się, kłamać. Żyjcie tylko w prawdzie, jeden drugiego nauczajcie i nikogo nie oskarżajcie, a będziecie mieli Niebo" - nawoływała Szymon, którą ks. dr Michał Kaszowski określił ją mianem "fałszywej wizjonerki".

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Anna Popek nie ma ostatnio najlepszej passy. Dziennikarka TVP straciła program, a teraz jeszcze to

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Anna Lewandowska postanowiła zabrać głos w ważnej sprawie. "Będziemy świadkami prania przeróżnych brudów". O co dokładnie chodzi

O tym się mówi: Elżbieta z „Rolnik szuka żony” zaczyna wszystko od nowa. Tego w życiu uczestniczki programu nikt się nie spodziewał. Zmieniła zdanie w ważnej sprawie