Poznałem go wiele lat temu, kiedy byliśmy jeszcze nastolatkami. Nasza miłość była czymś pięknym, czymś, co przetrwało wiele burz i trudności. Wspólnie przeszliśmy przez wiele etapów życia, od studiów po pierwszą pracę, od zakupu pierwszego mieszkania po narodziny naszych dzieci. Byliśmy dla siebie oparciem i najbliższym przyjacielem.

Ale ostatnio coś się zmieniło. Zauważyłam, że mój mąż coraz częściej wymienia się wiadomościami ze swoją koleżanką z dawnych lat, Anną. To była osoba, którą znał jeszcze z czasów szkolnych, a teraz, po latach, odnaleźli się na portalu społecznościowym. Na początku nie widziałam w tym nic złego. Byłam wręcz zadowolona, że mąż ma kontakt ze starymi przyjaciółmi.

Jednak z czasem zaczęłam zauważać, że te rozmowy są coraz częstsze i bardziej osobiste. Mój mąż wydawał się być zamknięty w sobie, a kiedy próbowałam dowiedzieć się, o czym rozmawiają, reagował nerwowo. To wzbudziło moje podejrzenia.

Zaczęłam szpiegować jego wiadomości. Nie jestem z tego dumna, ale poczucie zazdrości i niepewności zaczęło mnie ogarniać. Odkryłem, że rozmawiali o naszym związku, o naszych problemach, a nawet o naszym życiu intymnym. To był cios dla mnie. Czułam się zdradzona i bezsilna.

Próbowałam porozmawiać z mężem o tym, ale z każdym dniem stawało się to coraz trudniejsze. Miałam wrażenie, że oddalamy się od siebie, że zaczyna być nam obcą osobą. On tłumaczył, że to tylko stara przyjaciółka, że nie ma w tym nic złego. Ale dla mnie to było coś więcej. To było złamanie zaufania.

Zazdrość i bezsilność stały się moimi stałymi towarzyszami. Często nie mogłam zasnąć, bo myśli o tych rozmowach nie dawały mi spokoju. Czułam, że tracę kontrolę nad swoim życiem i nad naszym związkiem.

Teraz siedzę tu i próbuję zrozumieć, co się stało. Czy to tylko zwykła przyjaźń czy może coś więcej? Czy jestem w stanie zaufać swojemu mężowi ponownie? To pytania, na które nie mam odpowiedzi. Tylko wiem, że ta historia z zazdrością i bezsilnością to historia, która przewija się przez wiele związków. Teraz muszę się z nią zmierzyć i zdecydować, co dalej.

To też może cię zainteresować: Prawda o związku Aleksandry Kwaśniewskiej i Kuby Badach wyszła na jaw po ponad dekadzie. Tego nikt się nie spodziewał. Nie jest tak kolorowo

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kasia Cichopek zaskoczyła przed 15. rocznicą ślubu z Marcinem Hakielem. Maciej Kurzajewski musi to przełknąć. Aktorka pokusiła się o pewną rzecz