Afera goni aferę, a kontrowersje wokół kanału publicznego zdają się narastać. Chociaż wielu widzów odwróciło się od tej stacji, wciąż są tacy, którzy czasami zaglądają do "Wiadomości". W ostatnim czasie także niektórzy celebryci podjęli temat działań TVP, jednak nie zawsze wywiązało się to na zdrowie, informuje Pomponik.

Skandale wokół "Wiadomości" i TVP nieprzerwanie trwają. Ostatnio największą uwagę przykuwała sprawa Michała Adamczyka, który skierował pozwy do sądu przeciwko dziennikarzowi, wydawnictwu i byłej pracownicy TVP. To jednak nie jedyny kontrowersyjny temat.

Nie można również zapominać o problemach związanych z Jarosławem Jakimowiczem, oskarżeniach Karoliny Pajączkowskiej czy nawet powrocie Magdaleny Wolińskiej-Riedl na antenę. Wydaje się, że szefostwo TVP nie zamierza zwalniać tempa i nadal przyciągać uwagę kontrowersyjnymi materiałami oraz kontrowersyjnymi gośćmi.

W ostatnich tygodniach doszło do kolejnych skandali, w tym kontrowersyjnego materiału w "Wiadomościach", który wywołał reakcje wśród znanych osób. Jednym z nich był Zbigniew Ziobro, który po głównym wydaniu programu podzielił się swoimi odczuciami na temat prowadzącej Danuty Holeckiej. To jednak nie tylko on wywołał emocje.

Piotr Gąsowski, znany aktor i prezenter, nie ukrywał swojego oburzenia po obejrzeniu piątkowego wydania "Wiadomości". Szczególnie zaniepokoił go materiał zatytułowany "Afera przemytnicza Platformy", który został sygnowany przez Danutę Holecką. Gąsowski odniósł się do obraźliwego symbolu używanego na wielu demonstracjach w ostatnich latach i wyraził swoje zdanie na temat "Wiadomości" w sposób nieco ironiczny.

"Mogłem kiedyś powiedzieć: 'Nie do wiary!'. Dziś... nawet ośmiu gwiazdek na nich mi szkoda. To pokazuje dzisiaj TVPiS. Właśnie dzisiaj, kiedy cały świat krzyczy o korupcji wizowej!" - komentował Gąsowski. Zachęcił również swoich obserwujących do zapoznania się z wpisem Mariusza Szczygła, innego znanego osobistości.

Mariusz Szczygieł, autor wielu popularnych reportaży, zwrócił uwagę na upadek dziennikarskich standardów w "Wiadomościach". Ostro skrytykował Danutę Holecką i stanął w obronie krytykowanego Tomasza Grodzkiego. Szczygieł podkreślił, że atak na marszałka Senatu zaraz po jego wystąpieniu w "Wiadomościach" jest czymś niezwykłym w cywilizowanym świecie.

Obie te reakcje znanych osobistości dowodzą, że kontrowersje wokół "Wiadomości" nadal budzą duże emocje i wzbudzają debaty na temat etyki dziennikarskiej i obiektywizmu mediów. W tym trudnym okresie dla TVP wydaje się, że krytyka jest równie głośna, co kontrowersyjne materiały same w sobie.

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: